Dagmar Tonková DiS.

Příběh

Ke zdravé výživě jsem se nedostala zcela klasickým způsobem jako většina lidí, ale dalo by se říci, že jsem se k ní projedla postupně. Před několika lety se moje váha vyšplhala na 85 kilogramů, kdy při mé výšce 168 cm to nebyla zrovna muší váha, byla to váha, která se řadí jíž do kategorie obezity. Během vstupu na střední školu jsem se ale rozhodla něco změnit, chtěla jsem zhubnout a líbit se okolí, protože ten tlak okolí, který vnímá vaši váhu velmi kritičtěji než vy sami, byl již neúnosný.
Hubnutí nešlo tak jednoduše a rychle, jak jsem očekávala. Zkoušela jsem různé diety, alternativní stravování, zkrátka jsem se chtěla toho břímě tuku zbavit a to napořád. Povedlo se mi to. Navíc jsem se během mé redukce naučila o výžive toho tolik, že přesně vím, co opravdu pomáhá kilogramy odbourat. Nyní se moje váha pohybuje okolo 57 kilogramů, kdy si tuto váhu úspěšně a dlouhodobě udržuji. Pokud to tedy shrnu, tak mám aktuálně shozeno necelých 30 kilogramů.
Záliba k zdravé výživě, kdy jsem se sama na sobě naučila, co je vhodné jíst a nejíst, mě přivedlo ke studiu nutričního terapeuta, kdy jsem chtěla své zkušenosti prohloubit . Řekla jsem si, že když jsem to dokázala já sama, tak to chci naučit i ostatní a výběr tohoto zdravotnického oboru je pro mě tím pravým.
Jak většina z nás ví, tak procento obézních osob v naší populaci stále enormě stoupá a mým jediným cílem je toto procento snížit a naučit mé klienty, že zdraví máme opravdu jen jedno a je nutné o něj pečovat s láskou, protože život utíká velmi rychle mezi prsty a není čas nic odkládat.

A co z toho plyne? Když jsem to dokázala já, tak vy se mnou to dokážete také!

Můj oblíbený citát: Jíme totiž proto, abychom žili, nežijeme proto, abychom jedli!

Vzdělání

  • 2010 - 2014 - SZŠ a VOŠZ Plzeň, Karlovarská 99, obor zdravotnické lyceum
  • 2014 - 2017 - SZŠ a VOŠZ Plzeň, Karlovarská 99, obor diplomovaného nutričního terapeuta, vystudováno s vyznamenáním
  • Certifikovaná specialistka Světa zdraví
  • Školení společnosti SUNKINS, a.s.

Dagmar Tonková DiS. Specialistka


Pracuji v poradně
Svět zdraví Plzeň


Objednat se do poradny

Tento specialista pomohl svým klientům zhubnout více než
667 kg

Příběhy klientů, kterým jsem pomohla

Svět zdraví v číslech

519 080
zhubnutých kilogramů
93
poraden
202
specialistů