Ing. Eva Pecháčová

Příběh

Ke zdravé výživě jsem se dostala přes vlastní zkušenost. Poté, co se mi v poměrně rychlém sledu narodilo moje druhé a třetí dítě, se moje váha výrazně zvýšila. Sice se mi po posledním porodu ještě trochu zhubnout podařilo, ale během dalších dvou let jsem vážila téměř stejně jako těsně před porodem. Bylo to poprvé v životě, co jsem si se svojí váhou (nebo spíš nadváhou) nevěděla rady. Nikdy jsem nebyla od přírody štíhlá a nějakou tu dietu jsem občas zkusila a vždycky to zabralo. Najednou jsem ale byla bezradná. Rozhodla jsem se vyhledat odbornou pomoc. Podařilo se mi zhubnout celkem 18 kg a tuto novou hmotnost si držím dodnes.

Mezitím jsem úplně propadla zdravému životnímu stylu. Můj další profesní směr dostal jasné obrysy, rozhodla jsem se naprosto změnit obor působnosti a s obrovským nadšením se pustila do studia rekvalifikačního kurzu „Poradce pro výživu“. Kurz jsem úspěšně absolvovala a přidala jsem také několik nadstavbových kurzů. Studium mě nesmírně bavilo, byla jsem nadšeným posluchačem všech přednášek. Dietologie pro mě představuje hluboké naplnění mých zájmů, průběžně studuji různé materiály, e-booky, sleduji blogy výživových specialistů apod. Ve Světě zdraví je ostatně neustálé vzdělávání a rozšiřování kvalifikace běžnou praxí.  Velmi mě také baví zkoušet různé nové potraviny a recepty.

Svoje teoretické znalosti a praktické zkušenosti nyní využívám při práci s klienty v poradně Světa zdraví.  Každý, kdo ke mně přijde, s sebou přináší svůj jedinečný příběh a potřebuje individuální přístup. Právě kontakt s lidmi a jejich provázení na cestě změny mě na mé práci baví nejvíc. Do pocitů svých klientů se dokážu dobře vcítit, vím, že někdy není cesta k vysněné postavě přímočará a jednoduchá. Protože jsem jí sama prošla, umím svým klientům dobře poradit a povzbudit je. Radost z dosaženého cíle na konci této cesty pak bývá mojí odměnou.

Motto:
Jan Werich: „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod“


Vzdělání

  • Vysoká škola ekonomická v Praze
  • Certifikace a rekvalifikační osvědčení pro činnost Poradce pro výživu
  • Certifikovaný poradce Světa zdraví
  • Motivace a vůle nejen ve výživovém poradenství
  • Praktická redukční výživa
  • Biologické účinky přírodních látek v doplňcích stravy
  • Praktická výživa dětí
  • Výživa v nemocech

Ing. Eva Pecháčová Specialistka


Pracuji v poradně
Svět zdraví Praha 2


Objednat se do poradny

Tento specialista pomohl svým klientům zhubnout více než
553 kg

Příběhy klientů, kterým jsem pomohla

Svět zdraví v číslech

523 963
zhubnutých kilogramů
93
poraden
196
specialistů