Helena Davidová

Příběh

Moje cesta ke „zdraví“  se začala rýsovat v době studií na VŠZ – dnešní Mendelově univerzitě v Brně. Jako prvovýrobce základních potravin jsem se stále více zajímala o kvalitu surovin a jejich vliv na naše zdraví.

S příchodem dětí jsem čím dál více uplatňovala prvky zdravého stravování. Nebylo vždy snadné obhájit své názory mezi svými blízkými, pro které jsem často byla „ta divná, která nedovolí svým dětem ani sladkosti“J

V době mateřské dovolené jsem se více vnořila do problému přípravy pokrmů – absolvovala jsem rekvalifikační kurz v oboru kuchař číšník a následně jsem v tomto oboru získala i výuční list.

Dále jsem si doplňovala vzdělání na různých přednáškách, kurzech  a seminářích určených pro obor Gastronomie. Absolvovala jsem rekvalifikační kurz VÝŽIVOVÉHO PORADENSTVÍ s akreditací MŠMT, realizovaný společností Mahra.

Od roku 1997 vyučuji budoucí kuchaře a číšníky a předávám jim své získané znalosti a zkušenosti o složení potravin, jejich vlivu na zdravotní stav člověka, technologii přípravy pokrmů a stolování.

V dnešní době, kdy výrazně stoupá počet lidí s nadváhou či obezitou včetně dětí, není vůbec lehké se orientovat v nabídce různých společností nabízejících řešení dané problematiky. Problémem ovšem je, co dané společnosti nabízejí. Většinou je to jen univerzální návod jak danou situaci řešit, chybí následné kontroly a hlavně zaměření se na individuální problém každého člověka.

Proto jsem ani chvilku neváhala a přijala nabídku pracovat pro Svět zdraví. Tato nabídka  mne zaujala svým unikátním – uceleným  způsobem práce s klienty a hlavně stanovením metabolické diagnostiky pro každého jednotlivého klienta.

Je úžasné vidět rozdíl ve tváři u klientů při prvotním kontaktu a následně při jednotlivých kontrolách.

Únavu a nezájem střídá úsměv a nadšení z viditelné změny J

 

Moje motto:

„Pomáhat můžeme pouze tam, kde je o pomoc zájem“

„Nežijeme, abychom jedli,  nýbrž jíme, abychom žili“ - Sokrates

Vzdělání

  • rekval. kurz MAHRA - akreditace MŠMT - Praha
  • odborná školení Akademie světa zdraví - Endokrinologie
  • kurz studené kuchyně, baristický kurz
  • přednášky pro studenty - projekt JAK NAUČIT DĚTI ROZUMĚT VÝŽIVĚ
  • besedy na téma zdraví a výživa - pí. Dagmar Černá - výživová poradkyně

Helena Davidová Specialistka


Pracuji v poradně
Svět zdraví Valašské Meziříčí


Objednat se do poradny

Příběhy klientů, kterým jsem pomohla

Svět zdraví v číslech

487 383
zhubnutých kilogramů
92
poraden
207
specialistů