Bc. Lenka Foltová

Příběh

O zdravou výživu jsem se začala zajímat v okamžiku, kdy jsem si uvědomila, že to, co jím, velmi úzce souvisí s tím, jak se cítím. 

Bohužel z dětství si kolikrát neseme spoustu špatných návyků, kterých se v dospělosti jen těžko zbavujeme. Já jsem také odrostla na tukových rohlících s máslem a marmeládou, na maminčiných omáčkách, buchtách a na sobotní snídani v podobě spišských párků s hořčicí. Pohyb byl můj nepřítel. Deset kilo nahoře. Necítila jsem se dobře ve svém těle, byla jsem pořád unavená, bez energie, apatická. A tak jsem se rozhodla s tím něco dělat. 

Vzhledem k tomu, že miluji jídlo, nepřipadala v úvahu žádná dieta založená na tom, že nejím. Tak jsem začala běhat a cvičit. Když už jsem se každý druhý den potila v posilovně, nechtěla jsem svou snahu pak zabít nezdravým jídlem. Uvědomila jsem si, že potit se můžu jak chci, ale když budu jíst jako prasátko, nikdy svého cíle nedosáhnu. A tak začal můj zájem o zdravý životní styl. 

Čím více se o tuto oblast zajímám, čím více informací mám, tím více jsem také přesvědčená o tom, že jídlo může být pro naše tělo lék, ale také jed. Z původního záměru vzdělávat se jen pro sebe a mého koníčku se stalo zaměstnání, které mi dělá radost a jsem šťastná, když mohu své zkušenosti a znalosti předat dál a pomoci tím třeba zrovna Vám.

Motto: "Nechť je jídlo Tvým lékem" Hippokratés

Vzdělání

  • Instruktor fitness
  • Poradce pro výživu
  • Výživa pro sportovce

Bc. Lenka Foltová Specialistka


Pracuji v poradně
Svět zdraví Praha 2
Svět zdraví Česká Lípa


Objednat se do poradny

Tento specialista pomohl svým klientům zhubnout více než
1 225 kg

Příběhy klientů, kterým jsem pomohla

Svět zdraví v číslech

462 579
zhubnutých kilogramů
93
poraden
214
specialistů