Mgr. Martina Přibylová

Příběh

Kdysi jsem bývala uspěchaná vystresovaná osoba, která celý život bojovala s váhou. Od malinka mě doma vykrmovali kvalitně „po česku“ buchtami, knedlíky apod. Později, když jsem se prohladověla v pubertě k podváze, nastala jízda na toboganu. Jedno léto hubená jako lunt, druhé jsem si musela půjčovat pomalu věci od své vlastní matky. Nedejbože, když došlo na plavky. Zamotaná v obří osušce jsem se motala po plovárně – chraň, aby něco vykouklo.

Vlastní babička mě zásobovala dietami a zaručenými radami. Prošla jsem si spoustou Margitových, Matchingových, dělených, „tukožroutských“, kytičkových, zvířátkových diet. Když se už do něčeho pustím tak pořádně. Výsledkem byly zhoršené krevní testy a mrtvolně zpomalený metabolismus.

Celý život jsem sportovala jako plavkyně i běžkyně, a když už mi ani na tohle nezbývala pomalu energie, zavřela jsem internet a začala jsem si hledat kurzy výživy. Potřebovala jsem profesionální informace.

První vzdělání jsem získala ze zdravotnického záchranářského kurzu a pokračovala jsem na vysokou školu, zaměřenou na Psychopedii a rehabilitační činnost ve speciálních zařízeních. Tento celostní obor mi přinesl poznání člověka, jeho těla i duše. Kromě medicínských oborů jakými byla neurologie, anatomie, fyziologie, patologie, somatopedie a výživa a zdraví, jsem získala poznatky i z oblasti psychologie, psychiatrie, psychopedie a sociologie i z různých alternativních věd.

Obor krásný, i když v ČR nemá mnoho uplatnění, nicméně jsem si vyzkoušela všechny dostupné možnosti. Pracovala jsem ve zdravotnictví, školství i neziskovém sektoru. Rehabilitovala jsem a sestavovala individuální plány pro lidi s tělesným, duševním i kombinovaným postižením, chorobou, či handicapem. Nadále jsem se vzdělávala, abych se nakonec utvrdila v tom, co je komplexně pro nás všechny – klienty i poradce důležité.

Všechny oblasti mého oboru spolu úzce souvisí. Je třeba je spojovat u všech živých bytostí – ať už zdravých nebo nemocných.

Krásní a zdraví si zasloužíme být zevnitř i vně. Tyto dvě stránky se navzájem podporují nebo naopak potlačují.

A zde jsem se našla. Myslím, že toto je můj vlastní smysl. Pomáhat lidem, kteří ztratili orientaci sami v sobě a v tom, co je pro ně dobré, ve světě zdraví.

Vzdělání

  • VŠ - UHK - Psychopedie a rehabilitační činnost a management speciálních zařízení
  • Plavecká škola AAA Atlantik - Vodní záchranář - 3 x rekvalifikace,
  • Český červený kříž - Zdravotník,
  • Poradce pro výživu a suplementaci,
  • Herbalife: Výživový poradce a wellness instruktor
  • Program: „Hubneme společně“ - ZŠ Zámrsk
  • Certifikovaný poradce Světa zdraví

Mgr. Martina Přibylová Specialistka


Pracuji v poradně
Svět zdraví Ústí nad Orlicí
Svět zdraví Chrudim


Objednat se do poradny

Tento specialista pomohl svým klientům zhubnout více než
804 kg

Příběhy klientů, kterým jsem pomohla

Svět zdraví v číslech

430 550
zhubnutých kilogramů
94
poraden
213
specialistů