Kuchařka PRO VEGETARIÁNY

Připravili jsme pro vás Vegetariánskou kuchařku, ve které najdete snídaně, svačiny, obědy i večeře. Nechte se jí inspirovat, i když maso normálně jíte, a uvidíte, jak zdravé a vegetariánské dokáže být zároveň i báječné a chutné.

Kuchařka obsahuje několik receptů na snídaně, obědy, večeře a svačiny, které si můžete nakombinovat nejen podle chuti, ale i podle toho, které potraviny jsou pro vás vhodné. Získáte tak návod k tomu, jak si připravit vyvážená a chutná vegetariánská jídla.

Stáhnout PDF

Vegetariánské stravování může být zdraví prospěšné, je ale důležité nepodceňovat skladbu takového jídelníčku a to především z hlediska složení bílkovin. Bílkoviny jsou tvořeny aminokyselinami, z nichž některé jsou esenciální, tedy tělo si je neumí samo vyrobit, a je tak nutné je přijímat ve stravě. Různé potraviny mají různé zastoupení aminokyselin, z nichž ta esenciální aminokyselina, které je relativně nejméně (zohledňuje se její množství v potravině k denní potřebě), je limitní a tím je celkové aminokyselinové skóre takové potraviny sníženo a nemůže být považována za potravinu obsahující plnohodnotné bílkoviny. Přesto je možné i z rostlinné stravy sestavit pokrm, který bude obsahovat komplexní spektrum aminokyselin, a to kombinací různých potravin o rozdílném zastoupení aminokyselin v bílkovině.


VŠECHNY KUCHAŘKY SVĚTA ZDRAVÍ NAJDETE ZDE 

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

533 086
zhubnutých kilogramů
91
poraden
190
specialistů