Kateřina Jandová

23 KG DOLE

před

po

23 KG DOLE

Zatnout zuby a makat.


 

Znáte ten pocit, když jste tlustí a nechcete být. Ale než začít něco dělat, je lepší dávat někomu za vinu, že jste tlustí. Že tamten nebo onen může za to, že večer přijdete domů a vybílíte ledničku. Stresy v práci, doma, hádky, to vše je pro vás v tuhle chvíli ten „správný“ impuls, abyste si dali čokoládku, sušenku nebo cokoliv, čím zaženete chmury po perném dni.

Říkáte si: "Kéž bych jednou byla také tak hubená, mohla si koupit tenhle kabátek nebo kalhoty“.
Pak přijdete do obchodu a musíte jít do oddělení pro sloníky, abyste ulovili alespoň jeden odpornej svetr, ve kterém přežijete zimu.

Tehdy si většina lidí řekne: "Dost! Potřebuji zhubnout. Jenomže jak to dokážu?". Je jen jedna rada a tou není to oblíbené „nežrat“, ale zatnout zuby a jít do toho po hlavě za pomoci odborníků, protože když to neuděláte teď, tak už nikdy.

Celý život jsem od mamky poslouchala, že jsem tlustá a pokaždé, když mi to řekla, tak jsem se sebrala a snědla z trucu čokoládu nebo nějakou jinou prasárničku, až jsem se propracovala ve svých 21 letech na víc jak metrák. I přesto jsem si našla přítele, změnila práci a byla jsem spokojená. A jak jsem tak byla spokojená, tak jsem vařila, pekla a  dál přibírala až na 123kg.
Brečela jsem pak příteli doma, že jsem tlustáááááááááá a hnusnááááá a on na to s klidem řekl: „Tak jdi k dietologovi a něco s tím dělej“. Strašně jsem se urazila, protože jsem samozřejmě chtěla slyšet, že néééé, že jsem krásná, úžasná a neodolatelná. Opět z trucu jsem si našla první dietologickou poradnu v okolí co mi na netu vyběhla a tou byl Svět zdraví.

Sešla jsem se s paní Mastejovou, ta mě zvážila, změřila a řekla, že potřebuju zhubnout, a ona že mi pomůže. Když vyřkla cenu za půlroční kůru, tak jsem si myslela, že to vzdám rovnou. Jenomže ona mluvila tak, že mě přesvědčila, že bych to mohla.

Domluvila jsem se na splátkách, sepsala jídelníček a mohlo to začít.

Prvních 14 dní bylo strašných. Ne proto, že bych měla hlad, ale proto, že to byl obrat jak v jídle tak v pohybu o 180stupňů.

Musela jsem si vařit a připravovat krabičky do práce, kupovat jídlo, které jsem nikdy nejedla a do toho ještě chodit plavat a na zumbu. Zvládat stresy v práci bez čokoládových berliček a všem říkat: „Díky, nedám si, mám svoje“.

Druhý týden jsem se sesypala. Bylo devět večer, já měla doma bordel, neměla jsem nic uvařenýho a oblečení na druhý den do divadla zmačkaný ve skříni. Sedla jsem si v kuchyni na zem a řvala. Když došly slzy, zvedla jsem se a sama sobě jsem si řekla, že už jsem zažila horší věci a tohle mě nepoloží.

….nepoložilo.

 

Dnes jsem o 23 kilo lehčí a hlavně spokojenější.

 

Na rovinu, byl a především stále je to boj. Ale měsíc od měsíce menší a menší. První 3 měsíce jsem jídelníček dodržovala bez chyby. Bála jsem se zhřešit. Protože odnaučit se „žrát“ je jak přestat kouřit nebo pít a já do toho nechtěla spadnout zpátky. Pak jsem ale zjistila, že i s menšíma prohřeškama se dá hubnout. Jak říká paní Mastejová: „Když už chcete Káčo hřešit, tak si to užijte.“
A tak si každý svůj občasný hříšek vychutnávám od prvního do posledního sousta.

Původní plán byl 10-15kg. Mám dole 23 a nechci skončit a chci jet dál tak dlouho, jak to jen půjde.

Nezvládla jsem to ale sama, extrémně mě podpořila rodina, přítel (který se obětoval a jí semnou ty moje „blafy“ J), kolegové v práci a velkou měrou i paní Mastejová. Ta měla z každého mého kila dole snad větší radost, než já J

 

Má rada tedy zní: Jděte do toho, zatněte zuby, poplačte si, zakřičte si, ale nevzdávejte to! To by byla totiž chyba, kterou byste si vy sami nikdy neodpustili!!!!

 

Držím palce sobě i všem dalším

 

Káča

 

 

Kateřina Jandová

Věk: 29
Výška: 171 cm
-20.2 kg
před po
Hmotnost 120.6 kg 100.4 kg

Další příběh

před

po

Lenka Gajdová

Přestala jsem být unavená a už nevím co jsou neřízené chutě ani vlčí hlad.

Několikrát jsem se snažila snížit svou váhu, ale vždy po tom, co jsem přestala držet striktní jídelníček, jsem se vrátila zpět...

-8 kg
Poradna
SUNKINS a.s. Břeclav

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

533 854
zhubnutých kilogramů
91
poraden
190
specialistů