Jana Hervertová

Díky Světu zdraví vím, co jím. V obchodech už mě nenachytají na levné a zdraví škodlivé potraviny

před

po

Díky Světu zdraví vím, co jím. V obchodech už mě nenachytají na levné a zdraví škodlivé potraviny

Mám prý napsat svůj příběh. Ale kde začít? U profesora tělocviku, který nás holky každý rok vážil a ty objemnější zesměšňoval? Vážila jsem sice necelých 50 kg až do maturity, ale pro jistotu jsem přestala večeřet. Nebo po druhém porodu, kdy mi „zůstalo“ 85 kg, a tak jsem přestala sladit a nasadila tehdy populární uhlovodanovou dietu? Zabrala. V průběhu let, po pár opakováních, jsem zhubla 20 kg. A pak dalších 10 kg díky sportu – lezla jsem po skalách, po horách, strávila jsem třeba celý den na kole. A to jsem jedla všechno.

Nic netrvá věčně...

Přišel nový přítel, otěhotněla dcera a nastal stres. Na nic nebyl čas. Když se vše vyřešilo – přítele jsem pustila k vodě a trojčata byla vypiplána - nastoupily zlomeniny, operace, v zaměstnání přibylo práce. A tak jsem v průběhu 10 let nabrala 20 kg. Proces nabírání se střídal s dietami (ale žádné hladovky nebo jednostranná strava) před dovolenou, při kterých se pár kil podařilo shodit, ale pak zafungoval jojo efekt. Začala jsem se čím dál více podobat své matce „kuličce“ a z toho jsem opravdu žádnou radost neměla!

Svět zdraví byl jedním z nejlepších rozhodnutí

Chtělo to změnu. Zde zafungovalo podvědomí a snaha opravdu se sebou něco udělat. Jinak si neumím vysvětlit své impulzivní jednání při zhlédnutí reklamy na internetu: Zhubněte se Světem zdraví! Určitě zafungovala inzerovaná sleva na celkovou diagnostiku za 400 Kč. V tom se poznávám, ale dodnes nevím, proč jsem se hned přihlásila. Ale musím říct, že to byla jedna z nejlepších věcí, které jsem v životě udělala.

Výsledky diagnostiky mě šokovaly!

Výsledky základní analýzy komplexní nutriční typologie dopadly katastrofálně. Nadváha blížící se obezitě, vysoké množství tělesného a útrobního tuku, nízký obsah vody v organismu. Špatné, to se dalo čekat. Ale největší šok pro mě byl metabolický věk: 73 let!!! Překvapil mě i výstražný cévní stav. No, potěš pánbůh! 

Ale moje specialistka Ivana Horálková, která mi toto vše sdělila, kula železo dokud bylo žhavé a nabídla mi hned řešení. Program sestavení, sledování a doporučení vhodného stravovacího a pohybového režimu. Na půl roku. Ano, beru. A pak přišel další šok: cena! Jsem odkojená socialismem, což mimo jiné znamená honba za nejlevnějšími potravinami (bez ohledu na to, z čeho jsou vyrobené) a hromadění hmotných statků. Vnitřní bitvu se šetrností jsem vyhrála a zaplacení programu vyřešila splátkami. K čemu mi budou prachy, když se za chvíli ani nehnu, řekla jsem si. A tak jsem do toho šla. Sice s počáteční nedůvěrou, ale šla!

Moje specialistka mě podporovalou po celou dobu

Komplexní vyšetření ukázalo, jakou cestou se dát. Jaký jsem metabolický typ, jaké potraviny jsou pro mne vhodné, jaké méně. Proč to nepřiznat, měla jsem z toho zamotanou hlavu. A tady musím vysoce ocenit slečnu Horálkovou. Radila, jak kombinovat suroviny, jak je upravovat a co v kterou denní dobu jíst. Hledala pro mne vhodné recepty a hlavně mě nenutila vážit potraviny a počítat kalorie!

Nepeskovala mě za předložený jídlelníček, naopak pochválila to dobré a poradila s nějakou tou chybkou. A já neměla snahu si v zápiscích vymýšlet a lhát si do vlastní kapsy. A ta nejdůležitější rada byla: nedodržení stravovacího plánu není „hřích“, za který by se měl člověk cítit frustrovaný, důležitá je psychická pohoda a pokud nemám úlety vícekrát do týdne, je to vpořádku. Možná právě proto mi to tak dobře šlo. Díky, Ivano.

Ubývají kila i centimetry a já zdaleka nekončím

V současné době jsem „na desítkách“ - dole je 10 kg hmotnosti, 10 cm v pase a 10 cm přes boky. Podle metabolického věku jsem omládla o 15 let a musím přiznat, že se cítím lépe po všech stránkách. A nekončím. Mám před sebou ještě měsíc programu. A pak? Jednou se mě matka ptala, kdy už budu moct jíst normálně. Myslím, že to, jak teď jím, je normálně. Že mi to prospívá a cítím se dobře. Nemusím se cítit pod psa kvůli tomu, jak vypadám. A došlo mi, že není třeba se nechat tlačit do něčeho, co se může zdát dobré ostatním. Ale žít podle svého, jak to příjemné nám samotným. 

Tabulka výsledků

Jana Hervertová

Věk: 54
Výška: 164 cm
-12.7 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 79.7 kg 67 kg
Obvod pasu 107 cm 94 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Dagmar Musílková

Stojí za to zamyslet se nad sebou a svěřit se odborníkům

Nastoupila jsem do práce po mateřské dovolené a přestala jsem cvičit. Postupně mi přibývala kila, až jsem došla na 91,7 kg při výšce 176 cm. Držela...

-4 kg
Poradna
Svět zdraví Pardubice

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

447 872
zhubnutých kilogramů
94
poraden
220
specialistů