Ladislava Frömmelová

Hubnout se dá v každém věku

před

po

Hubnout se dá v každém věku

Letos jsem oslavila 70 let. Jsem astmatička a proto váha pro mne byla vždy velmi důležitá. Celá léta jsem si udržovala přiměřenou váhu ke své výšce. Vždy, když začala stoupat, dovedla jsem si ji zase srovnat. Jenže po dovršení 60. ti let už to nešlo a váha každý rok stoupala a stoupala. Nic nepomohlo, dokonce během dalších 7 let jsem se dostala na takovou váhu, že jsem byla zoufalá. Ale tím to nekončilo. Dýchání se mi stále zhoršovalo, dokonce mě paní doktorka z alergologie nepustila ani na operaci. Začala jsem mít i problémy s pálením žáhy, až to došlo tak daleko, že jsem musela v roce 2010 na operaci brániční kýly. Sice se mi po operaci hodně ulevilo, ale kila šla stále nahoru. Začala jsem mít problémy se stolicí a přičítala jsem to právě oné operaci. Pokud jsme jeli s manželem dopoledne na nákup, nemohla jsem se ráno ani nasnídat, takže první moje jídlo bylo až někdy ve 12 hodin. Nemohla jsem se zúčastnit žádného zájezdu, výletu, prostě žádné akce, kde nebylo po ruce WC. Jediný dopravní prostředek, který jsem mohla použít byl osobní automobil. Ten mohl zastavit kdekoli.

Další zdravotní problém nastal, když jsem zjistila, že mám vysoký tlak ( 209/102). To už jsem vyhledala lékařskou pomoc. Při komplexním vyšetření mi zjistili mimo vysokého tlaku také vysoký cholesterol, ale co bylo horší, nefungovala mi správně štítná žláza a tím byla část problému s nadváhou objasněna.

Moji láskou je zahrádka. Jenže, při pletí jsem se sice ohnula, ale funěla jsem jako medvěd. To už byla na pováženou. Manžel viděl, jak jsem nešťastná a tak mi k mým 70. narozeninám dal peníze na to, abych mohla podstoupit nějakou odtučňovací kůru.

Dlouho jsem hledala na internetu, co by bylo pro mě nejvhodnější, až jsem se dočetla o programu odborné terapie a péče SVĚT ZDRAVÍ. Nejbližší pracoviště, pro mne dostupné, bylo v Trutnově. Podstoupila jsem diagnostickou konzultaci, při které jsem se zhrozila nad svými výsledky. První fáze mé léčby bylo biochemické vyšetření, podle kterého mi byl vyhotoven Osobní výživový plán dle metabolické diagnostiky KNT.

A tak jsem se vydala na boj s kily. Ze začátku byl problém skloubit dodržování 3 hodinových intervalů mezi jídly a nákupy, ale po úbytku asi 6 kil se mi nejen lépe dýchalo, ale i problém se stolicí se zlepšil. Dnes se můžu klidně nasnídat a jet bez obav na nákup. Dokonce mi začal klesat i tlak. Najednou mi klesl až na 98/50, to se mi už ale točila hlava a celkově jsem byla unavená. Musela jsem vysadit léky. Při kontrole u interního lékaře jsem měla i ostatní výsledky v normě. Pečlivě jsem dodržovala pokynů mé výživové specialistky a kila šla každých 14 dnů v průměru asi o 2 kila dolu. Po 3 měsících jsem zhubla o víc jak 14 kilo a co bylo důležité, skoro všechna kila byla z tukové hmoty. Cítila jsem se výborně. Do konce léčby jsem shodila celkem 20 kilogramů.

Jsem velmi vděčná SVĚTU ZDRAVÍ, že jsem mohla pod jejich dozorem upravit svoji váhu. Zaměstnankyně byly příjemné a vstřícné. Má výživová specialistka paní Nikol Michálková byla úžasná. Dovedla mě motivovat, poradit, pochválit, povzbudit,prostě byla stále usměvavá a veselá. Povídaly jsme si a moc jsem se při každé schůzce bavila. Uvědomila jsem si, že ne jen sebe, ale i ji nemohu zklamat a to byl další popud, jak dodržovat všechny její rady a doporučení. Jsem ji za její přístup a pomoc strašně moc vděčná a patří jí za to moje velké poděkování.

V Trutnově 23.10.2019


 

Ladislava Frömmelová

Věk: 70
Výška: 158 cm
-18.9 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 89.6 kg 70.7 kg
Obvod pasu 100 cm 89 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Jan Podoba

20kilový pytel, který jsem nosil navíc, je pryč

Přijít někdy k něčemu jak slepej k houslím je vážně legrace. To si tak přijedete domů ze zaměstnání a vysmátá rodina v obýváku vám oznámí, že vás...

-22 kg
Poradna
Svět zdraví Havlíčkův Brod

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

537 575
zhubnutých kilogramů
90
poraden
86
specialistů