Drahoslava Lehoczká

I na to, co mi ze začátku dělalo problémy, jsem si zvykla. A shodila jsem ještě víc, než byl můj cíl!

před

po

I na to, co mi ze začátku dělalo problémy, jsem si zvykla. A shodila jsem ještě víc, než byl můj cíl!

Je mi 47 let a odjakživa jsem tělem i duší sportovec. I po mateřských dovolených jsem se ke sportu vrátila. Věnuji se volejbalu, kolem 35. roku jsem přidala běhání a badminton. Vždy jsem si myslela, že pokud se dostatečně hýbu, nadváha, či dokonce obezita, se mi bude na sto honů vyhýbat. I když si budu dopřávat spoustu mých oblíbených dobrot.

Sportování samotné nestačilo. Zvlášť když jsem si dopřávala

Jsem narozená ve znamení Býka a ti jsou známí svou požitkářskou chutí k jídlu. Spoléhala jsem na sportování. To ale najednou nemělo takový efekt, jaký bych při vynaloženém úsilí očekávala. Váha nejenom, že po čtyřicítce nešla dolů, ale naopak přibývala geometrickou řadou! Metabolismus se zpomaloval a tělo si dělalo co chtělo...

Pochopila jsem, že to sama nezvládnu

Po různých pokusech zhubnout (ale podotýkám, že žádnou dietu jsem nikdy nedokázala držet a ani jsem jim nevěřila) jsem pochopila, že potřebuji odbornou pomoc. A tehdy jsem na Facebooku narazila na Svět zdraví. Neváhala jsem a objednala se do nejbližší poradny.

Byla jsem obézní o 15 let starší než ve skutečnosti!

Po diagnostické konzultaci s výživovou specialistkou Mgr. Ladou Marečkovou jsem se nestačila divit. Nebyla jsem "jen trochu tlustá", ale byla jsem dokonce obézní a můj metabolický věk o 15 let vyšší než můj kalendářní! Navíc jsem svým stylem stravy ohrožovala své zdraví, a to i s ohledem na rodinnou anamnézu. Volba tak pro mne byla jasná. Nebylo překážky, kterou bych nechtěla pro změnu překonat. 

Stálo to dost, ale zdraví mám jenom jedno

Pravdou je, že zpočátku mne zarazila i finanční náročnost redukčního programu, ale když jsem si ujasnila priority a v hlavě přehrála, na jakých "mlskách" později ušetřím (nemluvě o nákladech na léčení nemocí, o které jsem si koledovala), rozhodla jsem se hned. Kromě toho i s financováním vám ve Světě zdraví poradí.

Šlo to jako po másle. Cíl byl jasný, tak do práce

No a pak už to všechno šlo jako po másle. Následoval odběr krve a byla mi provedena metabolická diagnostika. Na základě těchto diagnostik mi byl zhotoven krásně vypracovaný výživový plán na míru. Cílem bylo zhubnout alespoň 10 kg (i když já jsem chtěla 15 kg).

I na to, co mi ze začátku dělalo problémy, jsem si zvykla

Největší problémy mi dělalo pravidelné zapisování jídelníčku, ale i na to jsem si zvykla. Velkou výhodou tohoto poradenství jsou přehledné webové stránky, kde jsem viděla nejen výsledky váhy, ale nalezla jsem zde i recepty a odkazy na jiné zajímavé informace.

Po měsíci jsem přestala mít takový hlad

Předpokládala jsem, že budu muset vymýšlet nějaká "složitá zdravá jídla" a věnovat tomu spoustu času, kterého nemám příliš. Realita byla ale jiná. Zdravější jídla jsou paradoxně mnohdy rychlejší a snadnější na přípravu.

Rozestupy mezi jídly pravidelné, a tak jsem po měsíci s úžasem zjistila, že nejenom, že nemám hlad (o kterém jsem si myslela, že jím budu permanentně trpět), ale ještě k tomu, že kilogramy tuku jdou pěkně dolů. Připadalo mi to jako malý zázrak.

8 kilo dole jen za prázdniny!

Musela jsem přidat také ve skoro zapomenutém pitném režimu. To vše v kombinaci se sportem mi přineslo 8 kg tuku dole již během prázdnin. Do Vánoc ubylo dalších téměř 6 kg a já si tak splnila i svůj "nadlimit". Nejen, že jsem se cítila neskutečně dobře a získala spoustu energie, ale získala jsem i obdiv a chválu okolí.

Je to pro každého. Důležité je zvítězit nad vlastní pohodlností

Tak dobře jako nyní jsem se již dlouho necítila. Každému, koho jsem svou změnou inspirovala, jsem Svět zdraví doporučovala jako komplexní profesionální poradenství. Každý ovšem musí hlavně v hlavě zvítězit nad svou pohodlností. Práce na sobě a vůle vám pak přinesou spoustu radosti z úspěchu a zdravější život plný energie.

Zkuste to, stojí to za to!

 

Tabulka výsledků

Drahoslava Lehoczká

Věk: 47
Výška: 172 cm
-13.7 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 91.1 kg 77.4 kg
Obvod pasu 92 cm 88 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Petra Maršáková

Řekla jsem a dost

Dobrý den, jmenuji se Petra a jsem studentka vysoké školy. Ve svých dvaceti letech jsem se začala zadýchávat do schodů, bolely mě nohy, vážila jsem...

-20 kg
Poradna
Svět zdraví České Budějovice

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

483 599
zhubnutých kilogramů
92
poraden
200
specialistů