Jitka Balková

Jedla jsem 3x více, než jsem byla zvyklá a mám o 2 velikosti menší oblečení

před

po

Jedla jsem 3x více, než jsem byla zvyklá a mám o 2 velikosti menší oblečení

Do Světa zdraví mě přivedl článek na internetu. Chtěla jsem zhubnout, ale moc mi to nešlo. Vždy se mi povedlo hladověním pár kilo shodit, pak jsem neudržela, pořádně najedla a bylo to zpátky. Mám sedavé zaměstnání, do práce dojíždím autem a z pohybu mám jen venčení psa. Hledala jsem rady na internetu a narazila na nabídku od Světa zdraví. Objednala jsem se na měření, abych zjistila, jak na tom jsem. Po měření se mě ujala výživová poradkyně Regina, která mi vysvětlila naměřené hodnoty a stručně řekla, jaké mají programy, jak probíhají a že člověk nemusí notně hladovět, aby hubnul. Ráda jím a tohle mě zaujalo. Hladovět kvůli hubnutí se mi nechtělo. Doma jsem si pročetla stránky Světa zdraví, a když jsem viděla výsledky ostatních lidí, rozhodla jsem se koupit si program na půl roku. Je to sice najednou hodně peněz, ale když to srovnám s třítýdenním redukčním pobytem v lázních, který jsem také zvažovala, přišla mi tahle varianta o mnoho levnější.

Ze začátku bylo pro mě těžké začít snídat, víc pít, nejíst sladké, nejíst čokolády, bílé pečivo, nejíst v noci, vynechat víkendové pivo a vůbec si zapamatovat, co kdy můžu jíst. Musela jsem si dělat jídelní rozvrh, abych jedla průběžně celý den, jinak jsem se zapomínala najíst. Dělala jsem si nákupní seznam, abych kupovala doporučené potraviny a ne ty, na které jsem byla zvyklá. V diáři jsem měla nalepené papírky s poznámkami, v kterou část dne, co jíst.

Prvních 10 dní jsem myslela, že prasknu. Byla jsem hrozně přejedená. Jedla jsem třikrát tolik, než jsem byla zvyklá. V břiše jsem měla pocit, že každou chvíli vybuchne a vůbec jsem si nebyla jistá, jestli to vydržím. Pak se mi najednou ulevilo, chuť na sladké zmizela, kila začala jít pomalu dolů, břicho splaskávat a já jsem se začala cítit dobře a byla jsem plná energie. Úbytek váhy na mě po měsíci vidělo i okolí. Je skvělé, že se mi daří hubnout, i když nehladovím, ale ještě lepší je to, jak dobře se cítím. Oblečení mám o dvě velikosti menší. Jsem plná energie, optimismu a cítím se o 10 let mladší.

Zvykla jsem si nosit v kabelce mandle a nějakou čerstvou zeleninu, abych měla svačinu vždy po ruce.

Líbí se mi, že i když se občas urvu a v rámci společenské zábavy režim poruším, nepřiberu za večer několik kilo jako dřív.

V životě bych neřekla, že změna jídelníčku může mít takový pozitivní vliv na moje tělo. Zmizela mi několikaletá permanentní únava, celulitida, zmizela mi vyrážka a zlepšila se mi nálada. I když mi program skončil, chci nový životní styl, co jsem se tu naučila, nadále dodržovat. Přihlásím se do klubu Světa zdraví, abych měla možnost jednou za čas se nechat změřit a probrat s mojí poradkyní Reginou změny v jídelníčku.

Jitka Balková

Věk: 44
Výška: 166 cm
-5.2 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 80.9 kg 75.7 kg
Obvod pasu 97 cm 92 cm

Další příběh

před

po

Karel Bořuta

Zkusil jsem mnoho diet, ale až ve Světě zdraví v Karviné mi pomohli.

Problémy s váhou se mne dříve netýkaly. Aktivně jsem sportoval, hrál  házenou,volejbal, plaval jsem a věnoval se turistice. S ...

-14 kg
Poradna
Svět zdraví Karviná

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

537 129
zhubnutých kilogramů
90
poraden
85
specialistů