Monika Šiklová

Jsem moc ráda, že jsem do toho se Světem zdraví šla. Sama bych to nikdy nedokázala

před

po

Jsem moc ráda, že jsem do toho se Světem zdraví šla. Sama bych to nikdy nedokázala

Vždy jsem chtěla zhubnout tak, aby to bylo napořád. Dozvědět se, jak přesně, čeho se držet a kudy cesta nevede. Přečetla jsem si upoutávku na internetu. Zrovna probíhala ve Světě zdraví akce na diagnostiku. Po zjištění, že je to pod záštitou RNDr. Petra Fořta, CSc., kterého si pamatuji z TV pořadu Pod pokličkou a jehož postoje a srozumitelné podání informací o zdravé výživě se mi líbilo už tehdy, jsem si řekla, že do toho jdu.

Nemusela jsem v podstatě nic měnit. Jen pravidelně jíst a dodržovat navržené stravovací zásady a pitný režim

Nejen první schůzka, ale i ty další byly velmi příjemné. Přivítala mě usměvavá výživová poradkyně, trpělivě naslouchala, ptala se a vyplňovala se mnou dotazník, který byl velmi obsáhlý a jak se později ukázalo, také velmi důležitý pro přípravu individuálního, na míru sestaveného program.

Nemusela jsem v podstatě nic měnit. Jen pravidelně jíst a dodržovat navržené stravovací zásady a pitný režim. Do pitného režimu jsem se zpočátku musela nutit, ale vše se zakrátko poddalo. Jedla jsem, co mi chutná, jen v jiném pořadí, a zároveň objevila, že se lehce obejdu bez vepřového a řízků. Vytratila se i chuť na sladkosti a dortíky. Pro mě opravdu překvapivé a dříve nemyslitelné.

Začala jsem cvičit 25 minut denně na posílení páteře. K tomu jsem se ze začátku musela rovněž nutit, ale velice brzy jsem zjistila, že když se protáhnu, je mi líp. Dnes mi cvičení chybí, když ho z nějakého důvodu nestihnu.

Nikdy bych nevěřila, že je to možné bez hladovění!

Ráda jsem jezdila na konzultace. V přátelské atmosféře jsem dostala odpověď na každou otázku a cítila se velmi dobře a uvolněně. Zřejmě i tato skutečnost přispěla k tomu, že moje váha šla dolů velice lehce a bezbolestně. Nikdy bych nevěřila, že je to možné bez hladovění a jídel bez chuti (mé zkušenosti z minulosti). Také lidé z mého nejbližšího okolí nevěřili. Ze začátku jsem slýchávala věty typu: „Takhle nemůžeš nikdy zhubnout, vždyť se pořád cpeš!“. Dnes se ptají: „Jak to děláš?“. A já s úsměvem odpovídám: „Více a lépe jím a trošku cvičím“.

Jsem moc ráda, že jsem do toho se Světem zdraví šla. Sama bych to nikdy nedokázala. Místo plánovaných šesti kilogramů je dole kilogramů deset. Nádhera, za 6 měsíců – je pro mě stále překvapující, jak snadno. Naučila jsem se zvládat různé oslavy a svátky bez následků. Když to shrnu, nemám nic zakázané, jen už vím, že bez některých potravin se můžu klidně obejít, protože mi nic nedají. Nemusela jsem pít drahé „hubnoucí“ koktejly, které jsou jen na chvíli, ale naučila jsem se používat na přípravu jídel suroviny, běžně dostupné v malých prodejnách potravin i v supermarketech. Stačí si pouze přečíst nejen cenu, ale hlavně složení.

Pomohly mně vaše kalorické tabulky, kde má každá potravina mj. přepočet na KJ, obsah vitaminů a vliv na zdraví. Inspiraci jsem hledala i v receptech Světa zdraví a jsem přesvědčená, že je budu využívat i nadále. Z doplňků stravy SUNKINS jsem si oblíbila vanilkový protein, používám ho i na pečení.

Objevila jsem nové recepty i potraviny a také to, že většina se dá nahradit zdravější variantou

Hodně mě baví vést si deník o tom, co jsem snědla a vypila každý den. Mám tak přesný přehled. To, že si jídlo vyfotím mě zároveň nutí, aby i hezky vypadalo. Přispělo to i k tomu, abych na jídlo začala pohlížet jinak a taky více přemýšlet nad tím, co jím a jak. Objevila jsem nové recepty i potraviny a také to, že většina se dá nahradit zdravější variantou a příprava jídel mě opět velmi těší.

Když se chce, tak i po padesátce se dá snadno zhubnout a posunout se o kousek dál

Za to všechno vděčím své výživové poradkyni a jejím kolegyním ze Světa zdraví v Chrudimi. Svým skvělým přístupem mi pomohly dokázat, že když se chce, tak i po padesátce se dá snadno zhubnout a posunout se o kousek dál. Všem velice děkuji a přeji mnoho úspěchů v profesním i soukromém životě.

Monika Šiklová

Věk: 51
Výška: 173 cm
-10.1 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 75.8 kg 65.7 kg
Obvod pasu 89 cm 87 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Jitka Fantová

Reakce mé rodiny, kamarádů i známých byla skutečně motivující

Vážení přátelé, ráda bych se s vámi podělila o mou „Pohádku o hubnutí“. Lze to nazvat pohádkou, protože ta vždycky dobře skončí a u mě to také...

-11 kg
Poradna
Svět zdraví Kolín

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

0
zhubnutých kilogramů
poraden
specialistů