Ladislav Janoušek

Ladislav zhubl 14 kg

Ladislav zhubl 14 kg

 Chci Vám touto cestou srdečně poděkovat za nevšední přístup a odbornou pomoc při realizaci mého záměru snížit váhu a změnit životní styl.

Po dobu šestiměsíční terapie jsem se snažil plnit Vaše doporučení a výsledek se dostavil, na čemž máte velkou zásluhu. Ještě jednou moc děkuji.

Jsem přesvědčen, že i další Vaši klienti mají podobné úspěšné výsledky, o které jste se zasloužila Vy nebo další poradci společnosti „Svět zdraví".  A pro ty, kteří se ještě nerozhodli využít Vašich odborných služeb, si dovolím několik svých rad a zkušeností:

Motivace a stanovení cíle.

Je dobré se ke změně životního stylu a tím snížení váhy rozhodnout sám (nenechat se někým nutit). Je také dobré stanovit si cíl – čeho chci dosáhnou (např. dostat se na určitou tělesnou hmotnost). Úspěch snažení podpoří správná motivace. Ta může být různá, u mne to byl zdravotní stav (při preventivním krevním testu zvýšené hodnoty cukru a cholesterolu), může to být i řada dalších věcí (např. opět nosit oblečení, které je mi již malé, vypadat lépe v plavkách, mít větší šanci při hledání partnera-partnerky atd.).

Změnit stravovací návyky – nechat si odborně poradit.

Můj problém nebyl ani tak ve velkém příjmu potravin, pochutin (sladkosti, sladké nápoje), alkoholu apod., ale v nepravidelné stravě (málo jídla během dne nejvíce po návratu ze zaměstnání, tj. večer) a nedostatečném pohybu (sedavé zaměstnání). Následovaly občasné „zaručené diety", které měly jen krátkodobý a malý výsledek. A zde je třeba doporučit vyhledání odborné pomoci, zjištění stavu věcí (nejen tělesná váha, ale i procenta tuku, svalstva apod.) a stanovení změn ve stravování (vhodný jídelníček) a životním stylu. Snažím se jíst hlavně pravidelně doporučené potraviny. Něčeho se musíte vzdát, ale v životě to tak je i v jiných věcech.

Bez pohybu to nejde.

Pohyb je důležitý doplněk změny jídelníčku, ale musí být přiměřený věku i časovým možnostem a musí být trvalý. Nyní mi stačí např. 4 – 5 km rychlé chůze denně (místo jízdy tramvají od metra do kanceláře jdu pěšky) nebo při špatném počasí 45 min. rotoped či posilovací cviky s malými činkami (3 kg) doma. A to nezabere tolik času (jen si to zorganizovat).

Nutno vytrvat.

Můj boj s nadváhou je celoživotní s různými výsledky. Před několika lety jsem si stanovil úkol snížit váhu a za cca 1 rok se mi podařilo dostat se ze 102 kg na 79 kg. Bylo to dosaženo velkým snížením příjmu potravin a sportováním (např. 8 – 10 km běhu nejméně 5x týdně, posilovna a různé sporty, tj. průměr 2 hod. denně v pohybu). To ale těžko vydržíte dlouhodobě, a když jsem změnil zaměstnání a neměl na sport tolik času, postupně se váha vracela a po asi 2 letech jsem byl na 105 kg. Proto jsem po dalším rozhodnutí snížit váhu vyhledal odborníky.

Všechny rady by ale byly zbytečné, když se po splnění stanoveného cíle vrátíte ke „starým" zvykům. Je třeba si nový životní styl osvojit i do dalších let a vytrvat. Dobrý pocit z úspěchu vám to vyváží. A jde to v každém věku. Přeji všem mnoho zdaru.

Můj výsledek za 6 měsíců: mínus 14 kg. A hodlám pokračovat !

V Praze dne 15. listopadu 2012                                                                           

Ladislav Janoušek

Věk: 64
Výška: 173 cm
-13.5 kg
před po
Hmotnost 108.1 kg 94.6 kg
Obvod pasu 125 cm 110 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Eva Kawková

Nyní jsou moji lékaři s mým zdravotním stavem spokojeni.

Je mi 61 let a od svého mládí mám pořád problém s nadváhou. Vyzkoušela jsem za tu dlouhou dobu hodně diet i akupunkturu, ale výsledky byly...

-6 kg
Poradna
Svět zdraví Havířov

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

537 404
zhubnutých kilogramů
90
poraden
86
specialistů