Alena Bernhardtová

Lékař mi chtěl předepsat léky na cholesterol. Tak jsem změnila jsem stravu a cítím se mnohem lépe!

před

po

Lékař mi chtěl předepsat léky na cholesterol. Tak jsem změnila jsem stravu a cítím se mnohem lépe!

Do Světa zdraví jsem se rozhodla přihlásit, protože už nejsem nejmladší a chtěla jsem se cítit  dobře a také jsem chtěla shodit nějaká kila nadváhy a být trochu lehčí . Má obvodní lékařka zjistila, že mám vyšší hodnoty špatného cholesterolu a chtěla mi předepsat prášky na jeho snížení. Tak jsem si řekla, že takhle to dál nepújde, protože za nějaký čas by mohly léky přibývat. A to nechci, sama jsem zkoušela shodit kila navíc,ale to se mi nedařilo. 

 Ve Světě zdraví jsem dostala rady, jak si mám rozdělit celodenní stravu, jak často mám jíst a jaké potraviny jsou pro mě vhodné, kolik tekutin bych měla vypít. Postupně  jsem začala měnit skladbu svého jídelníčku a zároveň jsem poznávala i potraviny, které jsem dříve ani nekupovala. 

Kupodivu to nebylo nijak těžké, plno potravin jsem si i oblíbila a chutnají mi. V rodině žiju už jen s manželem a i on se mnou většinu jídel konzumuje, také chce jíst zdravěji.Vařím lehčí jídla z kuřecího a krůtího masa, jím více ovoce a  zeleniny  než dříve,  cítím se mnohem líp, po jídle nemám pocit plnosti, netrpím nadýmáním, nepřepadá mě "vlčí hlad", tolik se nezadýchávám  při rychlejší chůzi nebo chůzi do kopce a podobně.Jím pravidelně a nepřejídám se a nepřepadají mě chutě  na něco "dobrého" . Na jiný styl stravování jsem si zvykla celkem rychle a nedělá mi to žádné potíže. Nejvíc mě baví, že nemám pocit, že bych držela nějakou dietu, jím v podstatě co chci, jen si vybírám.

K tomuto rozhodnutí jsem dospěla sama, nikdo mě k ničemu nepřemlouval a tak doufám, že i nadále budu pokračovat jako dosud, abych si váhu udržela a znovu kila nenabrala. V rodině cítím podporu a chválí mě, že mám pevnou vůli a že teď i vypadám líp něž dříve a to mi pomáhá. Také se mi podařilo shodit pár kil a to mě povzbuzuje k tomu,abych pokračovala. Do budoucna bych se chtěla  vyvarovat toho,abych musela užívat různé léky na všelijaké neduhy, které jsou spojené s vyšším věkem. Chci se cítit co nejlíp i v dalších letech.

 

Alena Bernhardtová

 

Tabulka výsledků

Alena Bernhardtová

Věk: 68
Výška: 161 cm
-9.6 kg
před po
Hmotnost 78.8 kg 69.2 kg
Obvod pasu 104 cm 94 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Simona Prchalová

Cítím se mnohem lépe a posílilo mé sebevědomí.

S váhou jsem začala mít problémy už na střední škole a má snaha o zhubnutí pomocí různých diet se vždycky obrátila v jojo efekt. Po prvním porodu...

-9 kg
Poradna
Svět zdraví České Budějovice

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

487 383
zhubnutých kilogramů
92
poraden
207
specialistů