Alena Bernhardtová

Lékař mi chtěl předepsat léky na cholesterol. Tak jsem změnila jsem stravu a cítím se mnohem lépe!

před

po

Lékař mi chtěl předepsat léky na cholesterol. Tak jsem změnila jsem stravu a cítím se mnohem lépe!

Do Světa zdraví jsem se rozhodla přihlásit, protože už nejsem nejmladší a chtěla jsem se cítit  dobře a také jsem chtěla shodit nějaká kila nadváhy a být trochu lehčí . Má obvodní lékařka zjistila, že mám vyšší hodnoty špatného cholesterolu a chtěla mi předepsat prášky na jeho snížení. Tak jsem si řekla, že takhle to dál nepújde, protože za nějaký čas by mohly léky přibývat. A to nechci, sama jsem zkoušela shodit kila navíc,ale to se mi nedařilo. 

 Ve Světě zdraví jsem dostala rady, jak si mám rozdělit celodenní stravu, jak často mám jíst a jaké potraviny jsou pro mě vhodné, kolik tekutin bych měla vypít. Postupně  jsem začala měnit skladbu svého jídelníčku a zároveň jsem poznávala i potraviny, které jsem dříve ani nekupovala. 

Kupodivu to nebylo nijak těžké, plno potravin jsem si i oblíbila a chutnají mi. V rodině žiju už jen s manželem a i on se mnou většinu jídel konzumuje, také chce jíst zdravěji.Vařím lehčí jídla z kuřecího a krůtího masa, jím více ovoce a  zeleniny  než dříve,  cítím se mnohem líp, po jídle nemám pocit plnosti, netrpím nadýmáním, nepřepadá mě "vlčí hlad", tolik se nezadýchávám  při rychlejší chůzi nebo chůzi do kopce a podobně.Jím pravidelně a nepřejídám se a nepřepadají mě chutě  na něco "dobrého" . Na jiný styl stravování jsem si zvykla celkem rychle a nedělá mi to žádné potíže. Nejvíc mě baví, že nemám pocit, že bych držela nějakou dietu, jím v podstatě co chci, jen si vybírám.

K tomuto rozhodnutí jsem dospěla sama, nikdo mě k ničemu nepřemlouval a tak doufám, že i nadále budu pokračovat jako dosud, abych si váhu udržela a znovu kila nenabrala. V rodině cítím podporu a chválí mě, že mám pevnou vůli a že teď i vypadám líp něž dříve a to mi pomáhá. Také se mi podařilo shodit pár kil a to mě povzbuzuje k tomu,abych pokračovala. Do budoucna bych se chtěla  vyvarovat toho,abych musela užívat různé léky na všelijaké neduhy, které jsou spojené s vyšším věkem. Chci se cítit co nejlíp i v dalších letech.

 

Alena Bernhardtová

 

Tabulka výsledků

Alena Bernhardtová

Věk: 68
Výška: 161 cm
-9.6 kg
před po
Hmotnost 78.8 kg 69.2 kg
Obvod pasu 104 cm 94 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Ludmila Fořterová

Během jednoho roku 21 kg dolů

Zbavit se nadváhy jsem se rozhodla na počátku r. 2015. Přiměly mě k tomu zdravotní potíže /vysoký krevní tlak, otoky nohou, zadýchávání se při...

-22 kg
Poradna
Svět zdraví Havířov

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

462 579
zhubnutých kilogramů
93
poraden
214
specialistů