Evženie Handzelová

Mohu nosit věci, které dříve nepřipadaly v úvahu

před

po

Mohu nosit věci, které dříve nepřipadaly v úvahu

S přibližující se padesátkou a ženským přechodem jsem sledovala každý měsíc, jak ručička vah pomalu a jistě stoupá, až se nebezpečně přiblížila k číslu 90kg. Když mi k lékům na tlak přidali i léky na cholesterol, řekla jsem si dost, něco s tím musím udělat dřív, než neprojdu dveřmi, neudělám pořádně dřep, na kole mi všichni ujedou a manžel se bude koukat už jen po jiných dámách.

Byla jsem skeptická

Nikdy jsem nedržela dietu, neumím hladovět a hlavně miluju čokoládu! Komplikací je u mě i trvalá medikace kortikoidy (Medrol) a s tím spojená zvýšená chuť k jídlu, hlavě na sladké, a vyšší ukládání tuků i vody v těle. Proto jsem tedy byla dost skeptická.

Nastartoval se mi metabolismus

O tom, že všechno se to dá překonat hlavně tím, že změním svůj jídelníček, mě v listopadu 2017 začala přesvědčovat výživová specialistka Světa zdraví Iva Dryáková a velmi úspěšně. Zjednodušeně řečeno, jak jsem vynechala bílé pečivo a cukrovinky, přestala jsem mít tak šílenou chuť na sladké a úplně se mi změnily chutě. A hlavně se mi nastartoval můj dlouho skomírající metabolismus. Přes den již kombinuji tuky, zeleninu, sacharidy a bílkoviny dle zaběhlých zásad. Večer si dopřeji kousek 86% čokolády a nebo oříšky. Díky 10min. cvičení každé ráno se mi zlepšila fyzička a povolily i zkrácené šlachy.

Jsem spokojená a cítím se lépe

Za rok se mi podařilo dostat na 73kg, tedy na mou váhu před tím, než jsem měla děti. Jsem spokojená, cítím se a vypadám (prý) mladší. Mohu si dovolit nosit zase věci, které dříve nepřipadaly v úvahu a manžel, který se mi v počátcích jen smál, nyní kouká, jak se i za mnou ti druzí otáčí. Ivo díky!!!

Evža Hanzelová

Evženie Handzelová

Věk: 51
Výška: 171 cm
-12.5 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 85.7 kg 73.2 kg
Obvod pasu 100 cm 86 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Jindřich Kliment

Pro představu jsem shodil okolo 120 kostek másla.

Byl jsem velmi obézní dítě Můj boj s obezitou začal už v dětství, kdy jsem byl velmi obézní dítě. Ve škole jsem denně slýchal urážky od ostatních...

-29 kg
Poradna
Svět zdraví Poděbrady

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

537 404
zhubnutých kilogramů
90
poraden
86
specialistů