Vendula Kopecká

Moje půlroční cesta

před

po

Moje půlroční cesta

Ahoj, ty zvídavý člověče, který hledáš v mém vyprávění povzbuzení, pomyslné závaží, které ti pomůže se rozhodnout, či ti má můj příběh pomoci pouze ukojit chvíli nudy. Všechno to začalo nevině jednoho únorového večera. Při každodenní kontrole mého účtu na „facu“ na mě vyskočila reklama ze Světa zdraví na základní diagnostiku organismu. A protože bylo po Novém roce a každý si dává předsevzetí a navíc to bylo se slevou (no kdo by to nebral), bouchla jsem pěstí do stolu a objednala jsem se.

Před pěti lety jsem porodila krásnou holčičku, smysl mého života. Jen mi těch devět měsíců dalo celkem zabrat a na porodní sál jsem pochodovala s 97 kily. Taková malá velrybka ze mě byla. A jelikož jsem od přírody strašně tvrdohlavá, puntičkářská a zásadová, zařekla jsem se, že to takhle nenechám.

Postupně jsem doputovala na nějakých 66 kilo. Ale pořád to nebylo ono. Jakékoli ulítnutí v podobě sladkého, či mého milovaného piva, bylo potrestáno okamžitým přírůstkem kil. Při pomyšlení, že bych si měla vyrazit na pláž v dvojdílných plavkách, nebo zajít do města v kraťáskách pod zadek, mě poléval stud. Říkala jsem si sakra, co dělám špatně…

A odpověď jsem dostala ve Světě zdraví. Po základní diagnostice jsem dostala svůj jídelníček. Největší strach jsem měla z toho, že sním to, co mám, ale můj žaludek se bude dožadovat přídavku. Stal se pravý opak. Většinu porcí jsem měla problém do sebe natlačit. Dalším neuvěřitelným pomocníkem pro mě byla, ať se to zdá možná zvláštní, cena za půl roku konzultací. Když jsem v naší pracovní jídelně procházela okolo pultu se zákusky nebo v obchodním domě kolem regálů s chipsy, měla jsem přes ně pomyslnou nálepku s cenovkou 12000,- a to bylo pro mě sakra drahé mlsání a rychle mě přešly jakékoli chutě.

S obrovskou vervou jsem se pustila do běhu a posilování. Odpočinkový den jsem si udělala maximálně jednou v týdnu. Když ty dny byly náhodou dva, měla jsem z toho výčitky a strach, že začnu zase přibírat. To se ale bohužel neukázalo jako moc účinné. Zhruba po dvou měsících se dostavil moment úplného vyčerpání. Byla jsem naprosto bez energie a cítila se jak zombie. Moc jsem to přeháněla a tělo se bránilo. Takže k mému velkému údivu jsem musela zvolnit a zařadit menší rychlost.Když jsem překonala zombie stavy, přišlo další zkouškové období. Většina mojí rodiny má narozeniny v květnu a v červnu (včetně mě a mojí dcerušky). Do toho se vmáčkla naše první dovolená s dcerou u moře, 14-ti denní pracovní kurz skoro na druhé straně republiky s velmi omezenými možnostmi stravování a stmelovací třídenní výcvik v práci. Byla jsem přesvědčena, že to nemůžu zvládnout. A jaké bylo moje překvapení, když jsem stále dokázala dělat pokroky a přeměňovat tukovou hmotu ve svaly. Nikdy v životě se mi nestalo, že by mě moje tělo takhle podrželo. A to že někdy toho alkoholu a sladkého bylo opravdu hodně.

Takže abych to shrnula, jsem Světu zdraví Tábor neskonale vděčná. Ručička na váze klesla sice jen o 3 kg, ale dokázala jsem se zbavit 7,5 kila tukové hmoty a nabrat místo toho svaly. Obvod pasu se mi zmenšil o 12 cm, boků o 8 cm. V obchodě si kupuji kalhoty o dvě konfekční velikosti menší. K moři jsem si pořídila opět dvoudílné plavky a beze studu jsem se procházela po pláži. A světe div se, ve skříni už mám i čtvery kraťasy. Ale úplně nejlepší pocit je, že když si dám jeden večer pár piv, nebo občas zákusek v kavárně ke kávě, tělo mě netrestá výkyvy hmotnosti, ale dokáže naopak přivřít oči a odpustit mi to. Protože na druhou stranu, co by to bylo za život nemoci občas zahřešit, že?

Takže moooockrát děkuji Světu zdraví Tábor a hlavně specialistce Janě Metelcové. Děkuji za můj lepší život.

Vendula Kopecká

 

 

Vendula Kopecká

Věk: 31
Výška: 164 cm
-3.4 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 66.5 kg 63.1 kg
Obvod pasu 81 cm 69 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Sylva Janatová

Zhubla jsem v 68 letech.

Můj příběh Jmenuji se Sylva a je mi 68 let. S váhou jsem v průběhu života potíže nemívala, ale s věkem přišlo období, kdy jsem...

-7 kg
Poradna
SUNKINS a.s. Praha 6

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

533 854
zhubnutých kilogramů
91
poraden
190
specialistů