Stanislav Stich

Neexistuje jednoduchá cesta, ale snaha se vyplatí.

před

po

Neexistuje jednoduchá cesta, ale snaha se vyplatí.

Někteří lidé mohou sníst cokoli a nepřiberou, to ovšem není můj případ. Už jako dítě jsem se neřídil heslem "jez do polosyta, pij do polopita" a na mé postavě to bylo znát, byl jsem pěkný cvalík. Zlom přišel v pubertě, kdy jsem hodně rychle vyrostl do výšky a bez práce "zhubl" - byl jsem štíhlý a vytáhlý. To se mi líbilo a abych se nevrátil do tučného období před pubertou, začal jsem pravidelně chodit do posilovny a na radu trenéra, aby cvičení mělo co nejlepší efekt, jsem částečně změnil i jídelníček a do maturity jsem byl kluk jako lusk.

Proč jsem o tom všem předtím mluvil? Pokud si myslíte, že se po maturitě něco změnilo, měli byste pravdu. Vlastně to bylo už chvíli před maturitou, kdy jsem si, zřejmě z přetrénování, udělal něco s pravým ramenem a ani po roce bez namáhání  jsem nebyl schopen ho v posilovně použít na 100%, bolelo u většiny cviků, a tak jsem přestal cvičit. A mé fyzické kondici nepomohl ani odchod na vysokou. nepravidelná a nezdravá strava, stres, změna denního cyklu (abych měl klid, učil jsem se v noci a pak spal až do oběda a někdy i déle), stal se ze mě dost silný kuřák, ve zkouškovém období jsem vykouřil i 30 cigaret denně. Tohle vše se na mně podepsalo do té míry, že jen během prvního roku vysoké jsem přibral deset kilo a každý další jsem nějaké to kilo navíc ještě přidal. Z 85 kil hmotnosti převážně ve svalech se postupem času stalo 110 kilo mastného bůčku. Zpočátku jsem tomu nepřikládal velký význam a říkal si, že až budu chtít, tak začnu znovu  cvičit a váhu opět shodím, ale když jsem opravdu chtěl, nepodařilo se mi to, protože v mém případě pouze sportem beze změny stravování váhu trvale a o tolik kolik by bylo třeba prostě nesnížím. Zkoušel jsem běhat a znovu cvičit, ale výsledky se nedostavovaly, motivace mizela a navíc mě začaly bolet klouby, protože s mou váhou mi běh spíše škodil, než prospíval a po několika podobných pokusech jsem prostě rezignoval a přestal se snažit.

Vždy jsem byl přesvědčený, že se mi jednou zhubnout podaří, že v sobě najdu to odhodlání a motivaci něco se sebou konečně udělat. Ta chvíle nastala, když jsem po ukončení vysoké školy nastoupil do práce a začal si vydělávat.Po zadání "dietologie Příbram" do vyhledávače na internetu mi jako první odkaz vyskočil Svět zdraví, pobočka Kondice. Prohlédl jsem si stránky , které mě zaujaly a ještě nějakou dobu poté googlil další reference na internetu. Ty byly vesměs pozitivní a tak jsem si domluvil úvodní konzultaci v ceně 200 Kč. Přivítala mě velice sympatická a usměvavá výživová poradkyně Tereza Vršecká a hned po úvodním vzájemném představení jsem byl zvážen na speciální váze, která krom hmotnosti samotné zjistí například množství vody, tuku a svalů v těle, i metabolický věk. Při následném pohovoru mi paní dietoložka postupně vysvětlila, co znamenají všechny položky, které u mě váha naměřila. Během toho rozhovoru jsem si postupně čím dál více uvědomoval, jak špatně na tom fyzicky jsem a nejvíce ze všeho mě vyděsil můj metabolický věk(na kolik let se vlastně moje tělo cítí). Abych to shrnul, byl jsem sedmadvacetiletý muž v těle zdravého a čilého dvaačtyřicátníka.Bylo mi jasné, že neexistuje snadná cesta, že se nedá za měsíc zhubnout deset kilo za pomoci zázračných pilulek, že se budu muset omezit v jídle a začít se k tomu i hýbat. Proto jsem si vybral roční program a první dva měsíce jsem ještě podstoupil detoxikační kůru, aby se mé tělo očistilo od škodlivin, které se v něm, za ta léta nestarání se, nahromadily. K detoxikaci se pak pravidelně periodicky vracím i nyní, abych tělo čistil i nadále. Na další schůzce jsem absolvoval metabolický test - byla to série asi 200 různých otázek, které charakterizovaly jaký jsem metabolický typ a určil, které potraviny jsou pro mne vhodné, vhodné v malé míře anebo nevhodné úplně. Na jeho základě mi byl sestaven jídelníček přesně vhodný pro mne, jako osobu. A pak už to bylo jen na mně. Vrhl jsem se do toho po hlavě, ze dne na den jsem kompletně změnil svůj životní styl. Paní Terezou mi bylo kladeno na srdce, abych hlavně ze začátku její pokyny porušoval co možná nejméně a já, skoro až s náboženskou úctou, vše poctivě dodržel. Dva měsíce jsem se nenapil alkoholu, pil jsem pouze čistou neperlivou vodu, neměl jsem ani drobek bílého nebo sladkého pečiva, poctivě jsem dodržoval časy mezi jídly, začal jsem si sám vařit a to i dopředu, abych měl v práci své jídlo, každý den jsem pravidelně cvičil, zpočátku zlehka, jen jízda na rotopedu, postupně jsem přidal i běh a silový trénink. 

A všechna ta snaha a odpírání se velice rychle vyplatily. Během prvního měsíce jsem shodil přes pět kilogramů a to mě utvrdilo v tom, že jsem udělal dobře. Zhruba po půl roce jsem se s paní Terezou rozloučil a v péči o mne ji nahradila specialistka na výživu paní Simona Černa DIS. Zpočátku jsem si nebyl jistý, jak bude naše spolupráce vypadat, přeci jen už jsem měl s Terezou vybudovaný určitý vztah, ale během dvou konzultací byly všechny mé strachy rozptýleny a úspěšně spolu pokračujeme dál. Měl jsem obavy, že se vší tou zeleninou v jídelníčku a minimem pečiva a příloh budu mít hlad, to se ale nepotvrdilo, spíše naopak, když mi začne kručet v břiše je už čas na další jídlo. Tělo si na pravidelnost rychle přivyklo. Velice se změnil i můj přístup k pohybu, počáteční nucení a přemlouvání se časem přeměnilo v zálibu a potřebu, několik dní bez cvičení, například kvůli nemoci, je teď pro mne čirým utrpením.

Celkově se změnil i můj přístup k životu, jsem teď stále plný energie a žiji mnohem aktivněji.

Dříve jsem svůj život trávil převážně před obrazovkou počítače a fyzickým aktivitám jsem se obloukem vyhýbal, protože jsem ostatním většinou nestačil, rychle mi docházel dech, brzy jsem se začal potit, styděl jsem se za to, jak vypadám. Dnes mají ostatní problém stačit mně. Dokonce jsem přestal kouřit, protože mě to omezovalo při běhání. Zlepšení se dostavilo téměř okamžitě. Ještě stále mám na sobě 10 kilo tuku, který je navíc, který nepotřebuji, který mi překáží v tom, abych vypadal dle svých představ a se svým tělem dokázal věci, kterých ještě nejsem schopen, například udělat alespoň deset shybů nebo padesát kliků, ale onen tuk sám o sobě není překážka, naopak je to motivace, hnací motor, abych nejen vytrval, ale ještě překonal sám sebe.

A tak bych tímto rád poděkoval specialistkám Simoně Černé a Tereze Vršecké, že za mnou vždy stály, že mě chválily, když se dařilo, káraly, když jsem na chvíli sešel ze správné cesty a radily, když jsem si nevěděl rady.

Bez Vás by se mi to nikdy nepodařilo.

Děkuji.

Stanislav Stich

 

Tabulka výsledků

Stanislav Stich

Věk: 32
Výška: 184 cm
-20.5 kg
před po
Hmotnost 106.2 kg 85.7 kg
Obvod pasu 113 cm 94 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Jiří Bureš

Moje váha klesla o 8,3 kg. Jsem rád, že jsem se naučil zdravě a pravidelně stravovat a budu v tomto trendu pokračovat.

Dlouho jsem přemýšlel o tom, že navštívím nějakého výživového poradce. Možná by se někomu zdálo, že to nepotřebuji. Při první návštěvě Světa zdraví...

-8 kg
Poradna
Svět zdraví Svitavy

Vývoj výsledků

Hmotnost Tuk Voda Viscerální tuk Obvod pasu Obvod boků
106.2 kg 31.6% 48.7% 11 113.0 cm 110.0 cm
100.5 kg 27.2% 50.5% 9 108.0 cm 108.0 cm
95.5 kg 24.6% 51.8% 7 106.0 cm 108.0 cm
92.6 kg 21.4% 53.6% 6 104.0 cm 107.0 cm
90.1 kg 20.3% 54.3% 5 98.0 cm 102.0 cm
88.0 kg 21.4% 53.4% 6 97.0 cm 100.0 cm
85.1 kg 21.2% 53.5% 5 95.0 cm 98.0 cm
89.3 kg 21.7% 53.3% 6 95.0 cm 99.0 cm
87.7 kg 20.9% 53.8% 5 94.0 cm 97.0 cm
85.7 kg 20.1% 54.3% 5 94.0 cm 98.0 cm

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

537 129
zhubnutých kilogramů
90
poraden
85
specialistů