Jitka Škalbanová

Nikdy není pozdě začít

před

po

Nikdy není pozdě začít

Jsou okamžiky v životě, kdy se člověk podívá zpět do minulosti a zároveň i do budoucnosti.

To se stalo i mě. Najednou jsem viděla štíhlou osmnáctiletou slečnu a v budoucnosti neforemnou neatraktivní ženu. Tak jsem si řekla a dost. Musím začít něco dělat, abych se cítila opět ve formě.

Rozhodování nebylo lehké. Životní styl, který jsem do té doby vedla mi i částečně vyhovoval. Dobré jídlo a dobré pití,ale samozřejmě nezdravé. Pozorovala jsem pohledy mého manžela, které již zdaleka nebyly tak žádoucí, jak bych chtěla. I dcera měla občas poznámky, které se mi vůbec nelíbily, ale bohužel byly pravdivé. Tak co s tím? Diety na internetu a od kamarádek ve mně nevzbuzovaly důvěru.

Tak jsem jednoho dne úplnou náhodou objevila odkaz na internetu na Svět zdraví. Přečetla jsem si reference a zalíbily se mi. Zjistila jsem, že máme v místě mého bydliště pobočku. Tak jsem si vyplnila dotazník na jednu návštěvu a domluvila si schůzku s výživovou poradkyní. Setkala jsem se zde s přívětivým personálem, který byl velice profesionální a ochotný. Dostala jsem se do rukou výživové specialistky a byla jsem velmi mile překvapená. S její pomocí jsme sestavily jídelníček, který mi měl pomoci vyřešit můj stav.

Jelikož mám dlouhodobé zdravotní problémy se zády, tak jakékoliv cvičení nepřipadalo v úvahu. Zbyla mi jen doporučená strava, procházky a změna mého dosavadního životního stylu. Dostala jsem vypracovaný osobní výživový plán, kde mi bylo doporučeno, které potraviny jsou pro mě vhodné a které ne.

Mohu směle říci, že začátky byly více než krušné. Dlouhodobé zvyky, které jsem měla zavedené, šly stranou a já jsem si musela zvyknout na nové stravování. Ale již po několika dnech jsem pociťovala lepšící se zdravotní i psychický stav.

Samozřejmě jsem dál docházela k mé poradkyni Bc. Ivaně Horálkové, kde jsem společně s ní konzultovala změny, které u mě nastávaly. Po měsíci jsem měla o deset procent tuků v těle méně a zároveň asi o 2 kg méně. Závazek, který jsem si na začátku dala zhubnout 10 kg za půl roku se mi zdál nereálný, ale po další návštěvě v pobočce jsem byla mile překvapená. Kilogramy i tuky šly pomalu dolů a já jsem se těšila na další vážení, které mi vždy udělalo velikou radost.

 

Skoro po půl roce mám o 7 kg méně a věřím, že svůj cíl s pomocí výživové specialistky překonám a další kilogramy půjdou dolů.

 

Všem ženám v podobné situaci vřele doporučuji. Cítím se teď psychicky i fyzicky lépe než před půl rokem.

Tabulka výsledků

Jitka Škalbanová

Věk: 48
Výška: 180 cm
-6.7 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 99.1 kg 92.4 kg
Obvod pasu 112 cm 107 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Dana Vodrážková

Musíme se líbit samy sobě

Jmenuji se Dana, je mi 52 let. Od narození se pohybuji pomocí 2 francouzkých berlí. Už vy svých 12 letech jsem se ptala tatínka, zda jsem tlustá...

-12 kg
Poradna
Svět zdraví Most

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

512 831
zhubnutých kilogramů
92
poraden
201
specialistů