Zdeňka Holá

Objevila jsem v šatníku věci, které opět obléknu.

před

po

Objevila jsem v šatníku věci, které opět obléknu.

Jmenuji se Zdena a je mi 63 let. V jednapadesáti letech jsem měla úraz a tři roky jsem se nemohla příliš pohybovat, natož sportovat, ale chutnalo mi. A tak jsem ze svých původních 62 kg udělala 72 kg. Když jsem si poprvé po třech letech mohla zahrát bez velkých obtíží volejbal, byla jsem moc ráda. Pak přišla pro mne další pohroma – menopauza a kila nepozorovatelně šplhala dál, až se zastavila na jednaosmdesáti. To bylo vloni v srpnu. A to jsem se opravdu moc lekla a začala jsem konat. Mé problémy nebyly jenom estetické, ale hlavně zdravotní – vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol, nedostatečně pracující štítná žláza i obtížnější dýchání.

Protože jsem si nevěřila, že něco sama dokážu, vyhledala jsem pomoc ve Světě zdraví.

 

Když jsem v září 2016 navštívila poradnu poprvé, měla jsem 79,2 kg na svých 168 cm výšky – měla jsem tedy „jen“ nadváhu.

 

Hrůznější však bylo, když jsem se dozvěděla, že můj metabolický věk je 77 let. A tak jsem se učila správně připravovat stravu, správně jíst a znovu jsem začala opravdově cvičit a sportovat. Ne vždy jsem byla v hubnutí úspěšná. Někdy mě ubyla spíše svalovina, něž tuky, i když jsem všemožně ty svaly posilovala. No někdy všeho moc škodí, tedy i moc pohybu a méně proteinů.

 

Po půlroční práci se nějaké výsledky dostavily. Hmotnost se dostala na 70,9 kg, tělesný tuk se ze 40 % dostal na 33,4 %, mám v těle i více vody. Jen viscerální tuk si postavil hlavu a snížil se jen o dvě kila, a tak na něm musím ještě moc a moc pracovat, aby se můj současný metabolický věk 69 let ještě snížil – alespoň na těch mých 63. Pochlubit se můžu zmenšením pasu o 19 cm a boků o 15 cm.

 

Poděkování patří mé specialistce Andrejce Kožíškové, která měla se mnou trpělivost, chválila mě a radila, jak správně hubnout a žít.
P.S. No a co je pro mne pozitivní? Objevila jsem v šatníku věci, které opět obléknu a mám tedy oproti předcházejícímu období co na sebe. A jsem in, protože je v módě retro.

Tabulka výsledků

Zdeňka Holá

Věk: 64
Výška: 168 cm
-8.3 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 79.2 kg 70.9 kg
Obvod pasu 93 cm 74 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Tomáš Neumann

Je až neskutečné, jak člověk čiší novou energií s každým kilogramem, který se mu podaří zhubnout.

Do Světa zdraví jsem se dostal de facto náhodou, díky kolegovi z práce. Vzhledem k našemu hektickému zaměstnání s nerovnoměrně...

-13 kg
Poradna
Svět zdraví Liberec

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

447 872
zhubnutých kilogramů
94
poraden
220
specialistů