Jiří Prox

Obléknu zase všechny kalhoty a košile

před

po

Obléknu zase všechny kalhoty a košile

Jak jsem zhubnul.

Jmenuji se Jirka, bydlím v Poděbradech a je mi 67 let. Vždy jsem měl problém s nadváhou, od dětství jsem měl „těžké kosti“, částečně je to dáno i typem mé postavy. Dokud jsem sportoval a měl dostatek pohybu, držel jsem svou zvýšenou hmotnost v rozumných mezích. Situace se zhoršila, když jsem změnil zaměstnání. Denně jsem dojížděl do Prahy, takže na sport nebyl čas ani nálada. Také se zvýšila náročnost mého povolání, zejména když jsem převzal funkci vedoucího oddělení. Co jsem v práci nestihl, dodělával jsem po večerech u počítače doma. Kvůli nedostatku pohybu a zvýšenému stresu mi pozvolna rostla hmotnost a ochabovaly svaly. Při výšce 173 cm jsem se „vypracoval“ až na 115 kg. Hůře jsem se pohyboval, při fyzické zátěži mi brzy docházel dech. Měl jsem i zvýšený krevní tlak. Bylo mi jasné, že musím se sebou něco udělat. Ale neměl jsem sílu změnit životní styl.

Příležitost se naskytla, až když jsem loni odešel do důchodu a měl více času pro sebe. Objevil jsem na internetu nabídku Světa zdraví Poděbrady a objednal se na informativní schůzku. Na té jsem se seznámil s poradkyní paní Evou Riegrovou, která mi fundovaně vysvětlila, jakým způsobem je třeba postupovat při redukci nadváhy. Zapůsobila na mne jako opravdový odborník, znalý své profese. Místo zamýšlené jednorázové schůzky jsem odcházel s dohodou na roční program ve Světě zdraví.

Paní poradkyně mi zpracovala „na míru“ komplexní nutriční typologii a navrhla vhodný jídelníček. Vysvětlila mi zásady správného složení stravy, doporučila zlepšení pitného režimu a zvýšení pohybové aktivity. Byla natolik přesvědčivá, že jsem vzal na milost i potraviny, které jsem dříve odmítal, zejména zeleninu. Došlo mi, že hubnutí je také hodně o hlavě, tam si to musí člověk srovnat.

Díky změněnému jídelníčku jsem začal pozvolna hubnout, aniž bych hladověl. Netvrdím, že mi všechno hned chutnalo, ale časem jsem si na nové chutě zvykl. S postupným snižováním hmotnosti jsem se začal lépe pohybovat, vylepšila se mi postava i fyzická zdatnost. A tak jsem si troufl zahájit pravidelné cvičení ve fitcentru, kam jsem se dříve styděl chodit.

Po ročním programu ve Světě zdraví jsem shodil 20 kg (z toho 15,5 kg tuku) a v pase ubral 20 cm. Výrazně lépe se pohybuji, schody vyběhnu bez lapání po dechu. Obléknu zase všechny kalhoty a košile, které jsem se chystal vyhodit. Oblek jsem si musel nechat upravit, aby na mně nevisel. Dokonce jsem mohl vysadit léky na snižování krevního tlaku. Bez odborné pomoci Světa zdraví bych takových výsledků nedosáhl.

Tabulka výsledků

Jiří Prox

Věk: 67
Výška: 173 cm
-19.6 kg
12 měsíců
před po
Hmotnost 114.3 kg 94.7 kg
Obvod pasu 124 cm 97 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Adam Janiczek

Mám dole 21 Kg. A teď je mým cílem doběhnout do cíle na závodu Sparťan Race.

Do Světa zdraví jsem přišel se zvědavostí, jak jsem na tom se svým zdravím. Vážil jsem 104kg. Mám fyzicky náročnou práci a u toho bych měl pořádně...

-9 kg
Poradna
Svět zdraví Havířov

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Kde nás najdete

Svět zdraví v číslech

399 734
zhubnutých kilogramů
85
poraden
204
specialistů