Lenka Kvapilová

Poslední krevní testy ukázaly hodnoty, po kterých mi můj interní lékař snížil léky na poloviční dávky

před

po

Poslední krevní testy ukázaly hodnoty, po kterých mi můj interní lékař snížil léky na poloviční dávky

Jmenuji se Lenka Kvapilová a je mi 50 let. Nikdy jsem nebyla hubená a s výškou 164 cm a váhou 58 – 60 kg jsem byla spokojená. Žila jsem aktivním způsobem života. Sportovala jsem (cvičení, tenis, lyže, brusle) až do úrazu kolena lyžích. Po operaci jsem  se začala pohybu vyhýbat a kila šla nahoru. Zkoušela jsem různé diety, dokázala jsem shodit odpolední hladovkou za 3 měsíce 15 kg, ale kila se opět vrátila a ve dvojnásobné míře.

Takto jsem své hubnutí několikrát opakovala, až jsem se při svém sedavém zaměstnání a s přibývajícími lety vypracovala na neuvěřitelných 97 kg. Samozřejmě se začaly plíživě projevovat zdravotní problémy – zvýšený tlak, cukr, cholesterol a v poslední době hlavně bolesti velkých kloubů. Uvědomila jsem si, že v zájmu zachování zdraví musím zhubnout. Ne již z estetických důvodů, ale ze zdravotních.

Do Světa zdraví mě přivedla debata u kadeřnice na téma hubnutí, byla to hláška jedné z dam, která byla mimochodem štíhlá jako proutek: „Já už roky držím Fořta a funguje to.“. Doma na internetu jsem hned do vyhledávače zadala „dieta Fořt“ a zjistila jsem, že se nejedná o dietu, ale o  metodu hubnutí, jak se tato metoda odlišuje od ostatních způsobů hubnutí a co to vše obnáší. Je to ucelený systém hubnutí s názvem Komplexní nutriční typologie, kterou vytvořil RNDr. Petr Fořt, CSc., spolu s dalšími odborníky na lidské stravování.

Tyto internetové stránky mě hodily odkaz na Svět zdraví, kde jsem se objednala a dostala do péče specialistky paní Jany Kolrusové. Pod jejím velice vstřícným, laskavým, ale zároveň důrazným vedením jsem dokázala bez aktivního cvičení (pouze jízda na kole do práce, občas plavání, chůze, doma stepper) bez hladovění, bez většího omezování v jídle a doufám, že i bez  jojo efektu 

shodit 9 kg na hmotnosti, úbytek  přes boky 10 cm, v pase 8 cm.

Radikálně jsem změnila životosprávu i pitný režim. Vím, že nesmím hladovět, jím 5x denně, snažím se konzumovat doporučené potraviny dle jídelníčku. Úspěch se  dostavil v podobě úbytku tukových zásob, zvýšení svalové hmoty a vitality. Klouby mě ještě stále bolí, ale již v daleko mírnější podobě než před půl rokem. Poslední krevní testy ukázaly hodnoty, po kterých mi můj interní lékař snížil léky na poloviční dávky. To mi dodává víru a vůli pokračovat ve změně životního stylu i nadále a těším se na další úspěchy.

Lenka Kvapilová

Věk: 55
Výška: 164 cm
-9.0 kg
před po
Hmotnost 95 kg 86 kg
Obvod pasu 94 cm 86 cm

Další příběh

před

po

Pavlína Dařbujanová

Ve Světě zdraví dostanete trvalý plán na stravování bez hladovění a jo-jo efektu. Opravdu konečně něco, co funguje. Ubrala jsem 11 cm v pase a v klidu mohu obléknout své oblíbené šaty.

Jako ostatní ženy jsem i já jsem držela několik různých diet. Po dětech mi zůstalo několik kil navíc, přidaly se další zdravotní problémy a já...

-4 kg
Poradna
Svět zdraví Děčín

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

533 086
zhubnutých kilogramů
91
poraden
190
specialistů