Olga Bartošková

Rozhodla jsem se, že chci být zdravá a mít hlavně energii

před

po

Rozhodla jsem se, že chci být zdravá a mít hlavně energii

Záleží čistě na každém, jakou motivaci k hubnutí a změně životního stylu si najde. Každý to může mít jinak. Někdo chce naštvat závistivou sousedku, zalíbit se kolegovi anebo prostě začít žít zdravě a mít víc energie, která se zdravým životním stylem přichází. A zároveň je také na každém, kdy už konečně řekne DOST tak tohle je fakt síla!!! Nebo se úplně jednoduše zhrozíte u fotky, kterou nedopatřením spatříte na firemním webu. Nechápete!!! - profi fotograf z nějakého záhadného důvodu zveřejní vaše pozadí v přinejmenším rozlišení ultra HD. Opravdu motivace a cíl je na každém. A teď už ke mně:

Je mi 33 let. Mám dvě děti 6 a 4 roky a už se věčně nešlo vymlouvat na poporodní kila navíc. Je fakt, že cca od 18ti jsem si až do těhotenství držela pořád plus mínus stejnou váhu. Ale těhotenství byl fakt mazec – !!! 25 kilo navrch !!! – tak to mi nikdo předem neřekl, že si budu muset vyměnit občanku za očkovací průkaz na velrybu. Žádná příručka ani Google vás na tuhle variantu nepřipraví. A vzdáleně tuším, že kdyby se o mně dozvěděli někde tam daleko v USA, že by ze mě udělali učebnicový příklad, protože v historii porodnictví nic takového nezažili. A to musím upozornit, že jsem se fakt nepřecpávala a nejedla jsem za dva a ani za víc jedinců.

Po porodu šla kila docela dobře dolu a já jsem byla vcelku spokojená – nechápala jsem ty oplácaný matky, jak si mohou stěžovat, že to nemůžou dostat dolu. Každý den minimálně 5 km s kočárem a paráda. Jenže!!! – jako další těhotenství?? A další velrybí etapa přede mnou!!! Joooo tak strašný to nebylo – ufff jen 20 kg. A tady už to tak jednoduchý nebylo – nachoďte 5 km denně s kočárem, když má druhé dítě necelé dva roky a cesta do obchodu vzdáleného cca 500m je výšlap na půl dne. A najednou to začalo, jste rádi, že někdy mezi přebalováním, krmením, uklízením sníte rohlík, salám, pro energii trochu čokošky. A když se poštěstí tak dítě nedojí oběd, který si po dvou hodinách dáte do mikrovlnky a máte i jedno teplé jídlo v týdnu.

Po tomto super dětském období jedno dítě do školky, pak druhé a začala práce. Ráno vstát minimálně o hodinu dřív než všichni ostatní. Pak je vylifrovat do školky, do práce (tam něco zobnout), z práce do školky, domu, prát, uklízet a pořád dokola…. A kde je jídlo….. joooo občas mezi tím někde něco a to byla ta obrovská chyba. A fakt nefunguje to, že nejíš tak nepřibíráš – je to přesně naopak (nechápu kdo to vymyslel, ale prostě to tak je). Když už jsem chodila rok do práce a trochu si dokázala stabilizovat denní režim, tak jsem s hrůzou zjistila, že mám 15 kg nahoře než bych chtěla mít a přes veškeré úsilí (teď už vím, že úplně blbé) se mi podařilo shodit max 2 kg, které jsem vzápětí ještě s nějakým bonusem přibrala.

Po doporučení kamarádky jsem se asi po 4 měsících rozhoupala a rozhodla se kontaktovat Svět zdraví, kde mi byla přidělena osobní výživová poradkyně Jana Metelcová, se kterou jsme si hned sedly. Je to skvělý a ochotný člověk, který vám dokáže poradit a povzbudit vás do dalších úspěchů. Rozhodla jsem se pro program na 6 měsíců. Manžel se sice zděsil ceny, ale o to víc jsem pak měla jeho podporu a ještě mě hlídal doma, abych čistě náhodou za ty peníze netláskala nějakou kravinu. Potom už jsme se dostali doma do fáze, že už se kraviny nekupují a manžel jí to samé co já – super dieta 2 za cenu 1 - no neber to. Každý to má nastavené jinak. Kdo se chce radami řídit jen po určitou dobu, je to na něm. Toto je však o celkové změně životního stylu a nahlížení na to co do sebe chcete nacpat. Já se rozhodla, že chci být zdravá a mít hlavně energii (která ze špatné kombinace jídel často nebyla) a chci se určitě radami řídit i do budoucna. Věřím, že váha půjde ještě dolů, když budu i nadále vycházet z rad Jany. A kdo se bojí nějakého hladovění a omezování, tak jste na velkém omylu. Tolik jídla co sním teď denně - to byla moje porce tak na týden, a co je úplně super – tak ono se přitom hubne. A ještě větší kouzlo je, že se mění tuk na svaly (tomuhle kouzlu přeměny jedné látky v druhou úplně nerozumím, ale na oko to vypadá mnooohem líp).

Takže všem kdo váhají, zda do toho jít nebo ne, chci dát obrovské doporučení na Janu, protože je to odborník na svém místě a ještě s úsměvem na tváři a pochopením. Moc děkuji Jani za veškeré rady a určitě se ještě uvidíme.

Olga Bartošková

Olga Bartošková

Věk: 33
Výška: 168 cm
-12.4 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 82.1 kg 69.7 kg
Obvod pasu 93 cm 79 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Eliška Schrabalová

Mám víc energie a chuti na různé aktivity, což v poslední době u mě upadalo.

Moje váha stoupala Jmenuji se Eliška, je mi 72 let, před 6 lety jsem odešla do důchodu a to s velkými obavami, že když opustím zaměstnání a...

-5 kg
Poradna
Svět zdraví Hradec Králové

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

529 920
zhubnutých kilogramů
91
poraden
192
specialistů