Šárka Vejtrubová

Šárka shodila již 15kg

před

po

Šárka shodila již 15kg

Problémy s váhou jsem měla snad od narození. Už na fotografiích z dětství se na mě usmívá malé boubelaté děvčátko s faldíky, které je přece tak roztomilé. Ale co bylo roztomilé, tak do čtyř let věku, později začalo být problémem. Už v pubertě jsem vnímala svoji postavu jako ne příliš ideální a zkoušela první diety. Mám za sebou snad všechny. Dělenou stravu, tukožroutskou polévku, pojídání „zlatých vajec" (prášky, které vám rozhodí psychiku a nejen ji). Některé měly úspěch – třeba po dělené stravě jsem nepřibrala půl roku – po většině se však dostavil jo-jo efekt a měla jsem i o pár kilo víc. V mládí jsem sportovala, hrála jsem volejbal a později s manželem chodila každý víkend do kopců a na dlouhé pochody. Nikdy jsem nebyla štíhlá, ale měla jsem pevnou postavu bez špeků. Po narození syna jsem svoje pohybové aktivity utlumila a stala se „línou". Občas mě muž někam vytáhl, ale výlety už nebyly tak dlouhé, do kopců se mi moc nechtělo.

Svým stylem života jsem v listopadu 2012 dosáhla 101 kg živé váhy. A měla jsem i zdravotní problémy  - vysoký tlak, špatná kondice, bolest v zádech (vyhřezlá ploténka mě trápí už od mládí – dispozice mám po otci). Právě častá bolest  zad způsobila zcela mou absenci v pohybových aktivitách. Ocitla jsem se v bludném kruhu, sportovat jsem kvůli časté bolesti zad moc nemohla a dobré jídlo jsem si nechtěla odepřít. Už jsem byla zoufalá, měla na sebe vztek a věděla jsem, že už si sama nejsem schopna pomoci.

Při brouzdání internetem jsem narazila na Svět zdraví a jejich program pod odborným vedením se mi líbil. A když jsem zjistila, že spolupracují s dr. Fořtem, kterého jsem si oblíbila z televizního seriálu Pod pokličkou, bylo rozhodnuto. Přihlásila jsem se do programu a do rukou jsem se dostala sympatické výživové poradkyni paní Kulhánkové. Začal můj boj s kily       a ona byla v tomto boji mým strategickým poradcem i přísným učitelem.

Začátek byl o pevné vůli, o osvojení si návyků stravování, o překonání lenosti, o nechuti se hýbat. Začala jsem chodit každý den pěšky do schodů – 7 pater a bylo zajímavé, jak se moje kondice začala zlepšovat, což jsem poznala podle toho, že po pár měsících jsem schody vyběhla jako nic a byla schopna odpovědět kolegyním na pozdrav bez zadýchání. Dvakrát až třikrát do týdne jsme s manželem, k jeho velké radosti, začali opět chodit do kopců.

Za rok jsem odhodila 15kg váhy a cítím se skvěle. Obměnila jsem šatník a i zdravotně jsem na tom lépe.

Vím, že ještě nemám vyhráno, můj cíl je si váhu udržet a shodit ještě alespoň 5 kg. Celá moje rodina mě v mém úsilí podporuje a fandí mi i kamarádky a kolegyně v práci.

Po roční „léčbě" jsem přišla na jednu důležitou věc, že vedle pevné vůle a odhodlání změnit svůj životní styl a stravování, je důležitá i psychika, bez které je veškeré snažení na nic. Když nejste v pohodě, tak se vám to nepodaří. Poznala jsem to sama na sobě v období, kdy můj syn neodmaturoval a já na tom byla psychicky špatně. V tomto období se moje mysl zabývala jinými věcmi, nic mě nebavilo a já se začala ládovat sladkostmi. Váha se zastavila, no, proč to nepřiznat, dokonce jsem 1 kg přibrala. A bylo to opět přesvědčování a smutný pohled mojí milé poradkyně, že jsem se naštvala sama na sebe a rozhodla jsem se, že nedopustím, aby mě ta mrcha obezita dostala a vyhrála nade mnou. Snad se mi to podaří.

Koláč, co jsem upekla o víkendu, se na mě směje, ale já fakt nevím, jak chutná, snad dobře, moji kluci ho snědli celý sami.

Šárka Vejtrubová

Šárka Vejtrubová

Věk: 56
Výška: 168 cm
-12.4 kg
před po
Hmotnost 100.1 kg 87.7 kg

Další příběh

před

po

Markéta Petřinová

Ze začátku to bylo těžké, ale když se dostavily výsledky, hned to šlo lépe.

Už od malička jsem byla při těle, ale až před dvěma roky mi začaly zdravotní potíže. Před rokem jsem uviděla na internetu Svět zdraví a řekla jsem...

-15 kg
Poradna
Svět zdraví Praha 2 - Karlovo náměstí

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

0
zhubnutých kilogramů
poraden
specialistů