Barbora Zmatlíková

Místo šance zhubnout jsem raději odjela na dovolenou. Druhou příležitost už jsem si ujít nenechala

před

po

Místo šance zhubnout jsem raději odjela na dovolenou. Druhou příležitost už jsem si ujít nenechala

Už od malička jsem trpěla nadváhou. V roce 2013, kdy mi bylo 23 roků, se má váha vyšplhala na neuvěřitelných 94 kg. Nikdy jsem nebyla labužnicí sladkostí a jídel z fast foodů, ale i tak jsem nezhubla.

Spala jsem 10 hodin denně, ale byla jsem pořád unavená

V roce 2015 se u mě projevily zdravotní potíže. Začala jsem mít problémy se zažíváním, překyselením organismu, trpěla jsem nespavostí, neustálou únavou a úzkostí. I po 10 hodinách spánku jsem byla stále unavená a bez energie. Chodila jsem sice 3krát týdně běhat a nakonec zhubla na 79 kg, ale poté se mi váha zcela zastavila.

Začala jsem nenávidět své tělo. Už jsem mohla nosit jen volné tepláky

Každé nové ráno pro mě bylo prokletím, když jsem se oblékala do černých volných tepláků, abych zamaskovala své velké boky a já se mohla cítit aspoň trošku pohodlně. Džíny jsem nenáviděla, jaká jsem v nich měla obrovské stehna. Jedla jsem nepravidelně a velmi málo - ze strachu, že přiberu. Někdy jsem kvůli nedostatku času nejedla vůbec a jindy jsem zase celý den stála hladová u ledničky a cpala se téměř vším, co jsem našla. Sportovala jsem tak intenzivně, že mě nakonec bolely záda i klouby, ale stále jsem nepochopitelně měla velikost XXL.

Místo šance zhubnout jsem raději odjela na dovolenou

Jednou jsem narazila na internetu na Svět zdraví a vyplnila nezávazný dotazník. Když mi druhý den volala asistentka, abychom se domluvily na termínu, tak jsem to zrušila. Nechtěla jsem zaplatit tolik peněz a raději jsem jela na dovolenou k moři. Tu jsem si ale vůbec neužila, protože jsem se za svou postavu styděla čím dál tím víc.

Druhou příležitost už jsem si ujít nenechala

V prosinci 2016 mi asistentka volala znovu, že našla můj starý dotazník, jestli přece jen nechci zajít na konzultaci. Opět jsem jí odmítla se slovy, že je to nákladné. Nakonec mi to nedalo a za hodinu jsem jí volala zpět, že to  zkusím. Něco se ve mně zlomilo a já se na tu schůzku začala těšit.

Začala jsem věřit, že to zvládnu

Hned na první konzultaci mi došlo, že celý můj přístup k jídlu je od základu špatně! Najednou mi to dodalo naději, že přece jen je tu šance dodat svému tělu opět tu ztracenou energii, upravit své zažívání, spánek a ještě dát dolů přebytečná kila, která mé postavě dávala tvar typu "hruška". Silně mě to motivovalo. Byla jsem pevně rozhodnutá zbavit se špatných stravovacích návyků a vytvořit si i nový šatník s oblečením, které jsem vždy toužila s noblesou nosit. S poradkyní jsme se domluvily na půlročním plánu.

Najela jsem na nový styl a zamilovala si ho

Co se vlastně změnilo? Konečně jsem pochopila, že musím začít hodně pít a hlavně pravidelně jíst. Svoji novou stravu jsem si neuvěřitelně rychle zamilovala. Je tak chutná a pestrobarevná! Dnes každé jídlo jím s obrovskou chutí. Nejsem po jídle a sportu unavená jako dřív. Paní Lukášová mi ukázala ten správný směr cesty, kterou bych měla jít. Já jsem šla a nelituji.

Důležité je hlavně nehladovět

Tuto cestu jsem celé roky hledala a vím, že na ní už zůstanu. Děkuji Světu zdraví. Dal mi nejen úsměv a vysněnou postavu, ale naučil mě jak se správně starat o vlastní tělo, které to nezbytně potřebuje. Je škoda, že je mezi námi stále v dnešní (uspěchané) době spousta lidí, co si to ani neuvědomuje a nechává své tělo, které denně vyčerpáváme, hladovět.

Tabulka výsledků

Barbora Zmatlíková

Věk: 30
Výška: 169 cm
-14.8 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 78.2 kg 63.4 kg
Obvod pasu 89 cm 81 cm

Má specialistka


Další příběh

před

po

Helena Matoušková (Petri)

Poslouchejte své tělo, a když bude volat o pomoc, přemýšlejte o svém životním stylu, zda by se něco dalo udělat lépe.

V lednu jsem šla do svatebního salónu si vybrat šaty. Po zkoušce asi deseti kousků jsem si nakonec jedny vybrala, ale nebylo to ono. Lidé mi říkali...

-7 kg
Poradna
Svět zdraví Praha 1

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

519 587
zhubnutých kilogramů
93
poraden
200
specialistů