Karel Schoř

Všechno jsem si musel nejdříve srovnat v hlavě. Dnes se cítím skvěle

před

po

Všechno jsem si musel nejdříve srovnat v hlavě. Dnes se cítím skvěle

K redukci váhy mě přinutila okolnost, která byla nevyhnutelná. Mám krásného koníčka (myslivost) a věnuji se chovu a výcviku loveckých psů.

Bylo to buď, anebo

Po jedné naháňce, bylo to v prosinci a my jsme běhali se psy po Krušných horách, jsem doma večer seděl a nemohl se hýbat. Všechno me boIeIo. Obzvlášť nohy a záda, a proto jsem začal zvažovat, co s tím. Měl jsem dvě možnosti. Bud’ to nechám být a zvyknu si na to, že to prostě lepší nebude, protože jsem pán v letech. Anebo s tím začnu něco dělat a užiji si aktivního stáří s myslivostí a pejsky.

Uvědomil jsem si, že je lepší začít co nejdříve

Začal jsem si to rovnat v hlavě a zjistil jsem, že pokud s tím něco neudělám, tak stejně skončím. Možná za pár let u doktora a ten mi doporučí zredukovat váhu. Je tedy lepší, když to udělám sám a hned.

Na odstranění problému jsme začali pracovat společně

Zároveň jsem dospěl k názoru, že když hubnout, tak zdravě, ne nějaké nejíst atd. Rozhodl jsem se využít služeb nabízených Světem zdraví a určitě jsem neudělal chybu. Po počáteční konzultaci s výživovou specialistkou Lucií Zemanovou jsme se spolu dali do řešení mého probIému. Vše jsem si musel nejprve za její odborné pomoci srovnat v hlavě. Po diagnostice sledovaných parametrů jsme se začali spolu věnovat tomu, abychom ten problém odstranili.

Nebyl to pouze můj úspěch

Záměrně říkam spolu, neboť specialistka i asistentka ze Světa zdraví se mnou byly a jsou v kontaktu. A můj úspěch tedy chápu i jako jejich úspěch. Rád vařím, takže jsem využil jejich rad, receptů, doporučení. Samozřejmostí je i podpora mé manželky při stravování.

Začal jsem se zase hýbat

S jejich pomocí jsem se mohl vrátit k činnosti, kterou jsem v minulosti měl rád. A to je přirozený pohyb, kterému se opět pravidelně věnuji. Začal jsem také jinak uvažovat o stravování, používaných surovinách a pitném režimu. Pochopil jsem, že nedílnou součástí je i tělesná aktivita ve všech formách dle možností a věku. Chůze s hůlkami je pro mne základ.

Celkově se mi zlepšil zdravotní stav

Za celého půlroku, kdy jsem byl v programu Světa zdraví, jsem ani jednou nezamarodil. Přestal jsem užívat Iéky na žaludek, zIepšil se mi krevní tlak a celkově se ve svých 63 letech cítím velice dobře. Důležité je si celou záležitost spojenou s redukcí váhy srovnat v hlavě a dodržet trend nastavený se specialistkou.

Všem, kteří uvažují o redukci své váhy, mohu Svět zdraví zcela zodpovědně doporučit.

 

Tabulka výsledků

Karel Schoř

Věk: 63
Výška: 168 cm
-15.0 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 90.7 kg 75.7 kg
Obvod pasu 112 cm 91 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Ondřej Šebesta

Dokázal jsem to!

Nejmilitantnějšími bojovníky proti kouření bývají obvykle bývalí kuřáci. Stejně tak odnaučený narkoman opovrhuje feťáky a anonymní alkoholik opilci...

-11 kg
Poradna
Svět zdraví Praha 2 - Slezská

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

460 704
zhubnutých kilogramů
94
poraden
216
specialistů