Karel Schoř

Všechno jsem si musel nejdříve srovnat v hlavě. Dnes se cítím skvěle

před

po

Všechno jsem si musel nejdříve srovnat v hlavě. Dnes se cítím skvěle

K redukci váhy mě přinutila okolnost, která byla nevyhnutelná. Mám krásného koníčka (myslivost) a věnuji se chovu a výcviku loveckých psů.

Bylo to buď, anebo

Po jedné naháňce, bylo to v prosinci a my jsme běhali se psy po Krušných horách, jsem doma večer seděl a nemohl se hýbat. Všechno me boIeIo. Obzvlášť nohy a záda, a proto jsem začal zvažovat, co s tím. Měl jsem dvě možnosti. Bud’ to nechám být a zvyknu si na to, že to prostě lepší nebude, protože jsem pán v letech. Anebo s tím začnu něco dělat a užiji si aktivního stáří s myslivostí a pejsky.

Uvědomil jsem si, že je lepší začít co nejdříve

Začal jsem si to rovnat v hlavě a zjistil jsem, že pokud s tím něco neudělám, tak stejně skončím. Možná za pár let u doktora a ten mi doporučí zredukovat váhu. Je tedy lepší, když to udělám sám a hned.

Na odstranění problému jsme začali pracovat společně

Zároveň jsem dospěl k názoru, že když hubnout, tak zdravě, ne nějaké nejíst atd. Rozhodl jsem se využít služeb nabízených Světem zdraví a určitě jsem neudělal chybu. Po počáteční konzultaci s výživovou specialistkou Lucií Zemanovou jsme se spolu dali do řešení mého probIému. Vše jsem si musel nejprve za její odborné pomoci srovnat v hlavě. Po diagnostice sledovaných parametrů jsme se začali spolu věnovat tomu, abychom ten problém odstranili.

Nebyl to pouze můj úspěch

Záměrně říkam spolu, neboť specialistka i asistentka ze Světa zdraví se mnou byly a jsou v kontaktu. A můj úspěch tedy chápu i jako jejich úspěch. Rád vařím, takže jsem využil jejich rad, receptů, doporučení. Samozřejmostí je i podpora mé manželky při stravování.

Začal jsem se zase hýbat

S jejich pomocí jsem se mohl vrátit k činnosti, kterou jsem v minulosti měl rád. A to je přirozený pohyb, kterému se opět pravidelně věnuji. Začal jsem také jinak uvažovat o stravování, používaných surovinách a pitném režimu. Pochopil jsem, že nedílnou součástí je i tělesná aktivita ve všech formách dle možností a věku. Chůze s hůlkami je pro mne základ.

Celkově se mi zlepšil zdravotní stav

Za celého půlroku, kdy jsem byl v programu Světa zdraví, jsem ani jednou nezamarodil. Přestal jsem užívat Iéky na žaludek, zIepšil se mi krevní tlak a celkově se ve svých 63 letech cítím velice dobře. Důležité je si celou záležitost spojenou s redukcí váhy srovnat v hlavě a dodržet trend nastavený se specialistkou.

Všem, kteří uvažují o redukci své váhy, mohu Svět zdraví zcela zodpovědně doporučit.

 

Tabulka výsledků

Karel Schoř

Věk: 63
Výška: 168 cm
-15.0 kg
6 měsíců
před po
Hmotnost 90.7 kg 75.7 kg
Obvod pasu 112 cm 91 cm

Má specialistkaDalší příběh

před

po

Kateřina Vašíčková

Z 87,5 kg na 64 kg

Od dospělosti jsem se potýkala s váhou. Jednou nahoře, jednou dole. Potom přišly děti. Po prvním to nebylo ideální, ale moc jsem to neřešila,...

-22 kg
Poradna
Svět zdraví Opava

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Kde nás najdete

Svět zdraví v číslech

408 201
zhubnutých kilogramů
89
poraden
209
specialistů