Zdeňka Přívorová

Zdeňka shodila již 10 kg

po

Zdeňka shodila již 10 kg

Je mně 68,5. Můj příběh začal, když jsem si v únoru letošního roku (2012) v časopise Jackie vystřihla kupón na informativní schůzku se společností Svět zdraví. V té době jsem byla na návštěvě u své dcery a konzultovala s ní své rozhodnutí se na schůzku přihlásit a zjistit, co vlastně nabízejí. Moje dcera mi řekla: ,,Mamčo, vždycky si bejvala pěkná baba a teď jsi dost přibrala a všude Ti to přetýká". (Pozn.: Moje dcera moc nekritizuje, ale když už tak to stojí za to.) Měla pravdu, o Vánocích, když jsem byla u ní na návštěvě, nemohla jsem vyjít asi tak cca 10 schodů, které jsem běžně v přecházejících rocích zvládala. Řekla jsem si, zatím jen v duchu pro sebe, že na tom asi něco bude. Přeci jen se mi hůř dýchalo při běžné námaze, kterou jsem dříve vůbec nepociťovala.

Tak jsem se odhodlala, zvedla jsem telefon a objednala se na 1. informativní schůzku do Světa zdraví na 1. březen. Hlavou mi samozřejmě běželo všechno možné a moc se mi do toho nechtělo, ale řekla jsem si: ,,Tak dost a něco se sebou udělej, ať se zase chlapi za Tebou otáčejí". V té době jsem vážila 69,2 a měřím 151, tudíž nadváha.

Březnová informativní schůzka byla velmi příjemná, mou osobní lektorkou se stala paní Michaela Baslová a hned při první schůzce jsem cítila pozitivní přístup, podporu a že si budeme rozumět. Spolu jsme stanovily konkrétní cíle: zlepšení kondice, úprava váhy na 60 kg a určení vhodných/nevhodných potravin. Podle komplexní nutriční typologie můj skutečný metabolický věk činil 78,9 a stupeň obezity 108, tedy nadváha. To mě nastartovalo do boje s kily. Podle komplexní nutriční typologie jsem dostala seznam vhodných/nevhodných potravin a začala bojovat.

Ze začátku jsem nechápala co je to za boj, protože jsem musela jíst 5x denně a neměla jsem vůbec hlad a dodržovat pitný režim, který jsem nikdy nedodržovala. Dříve jsem jedla 3x denně, a stačilo to, když jsem neměla žízeň, tak jsem prostě nepila. Navíce doporučili, abych jedla potraviny, které jsem neznala a nikdy nejedla.  Musím říci, že po ochutnání neznámých potravin jsem zjistila, že jsou vcelku dobré a nemusím je z jídelníčku vyřadit, ba naopak.

Tak se v seznamu například objevily: ovesné kaše, jáhly, tofu, šmakoun a další.

Zařadila jsem 4 x denně zeleninu, 2 x denně ovoce a dokonce mořské ryby, které jsem vždy odmítala jíst.

Po 3 týdnech jsem měla váhu 66,9, tedy 3 kila dolů. Co týden, to kilo dolů. Měla jsem ohromnou radost, kalhoty přestaly škrtit.

Paní Baslová mě velice podpořila a pochválila za první úspěch a další cca 2kg a úbytek centimetrů v pase. Metabolický věk byl 73,5. Cítila jsem se psychicky i fyzicky lépe a oblékala jsem oděvy, které léta ležely ve skříni.

Za další měsíc jsem vážila 62 kg, opět 2 kg dolů, já vytáhla ze skříně oblečení, které jsem nosila před 5 lety. Cítila jsem obrovskou motivaci pokračovat dále v dietním režimu, protože jsem nikdy necítila hlad. Pokud ano, věděla jsem, jak si s tím poradit. Lidskost a odbornost konzultantů ze Světa zdraví je opravdu vysoká. Necítíte se jako obézní ale jako člověk, který potřebuje konzultaci.

Po třech měsících mám nyní 59,5 kg,  metabolický věk už klesl na 69,7. Co je podstatné: naučila jsem se, jak se správně stravovat, můj jídelníček se velmi obohatil, je pestrý a HLAVNĚ: věřím, že pokud budu dodržovat pravidla, která jsem si osvojila během dietního režimu, tak si svou váhu bez problému udržím.

Chtěla bych tímto poděkovat celému Světu Zdraví.

Přivorová Zdeňka

Zdeňka Přívorová

Věk: 76
Výška: 151 cm
-10.3 kg
před po
Hmotnost 69.2 kg 58.9 kg
Obvod pasu 92 cm 83 cm

Další příběh

před

po

Marcela Řezníčková

Zvádla jsem to bez pocitu hladu.

Patřím k lidem , kteří se věnují rekreačnímu sportu a přesto roky bojuji s nadváhou . Vyzkoušela jsem spousty diet, doporučení a výsledek...

-9 kg
Poradna
Svět zdraví Havířov

Objednejte se na základní diagnostiku

Objednat se na základní diagnostiku organismu a konzultaci je snadné a můžete tak učinit právě teď. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář a naše asistentka s vámi domluví vhodný termín. Návštěva trvá 45–60 minut a nyní stojí akčních 200 Kč (akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně).

Přesný termín návštěvy s vámi dohodne asistentka poradny, kterou jste si vybrali, a která vás bude kontaktovat telefonicky v nejbližším možném termínu.

Je to k nám blízko

Svět zdraví v číslech

529 920
zhubnutých kilogramů
91
poraden
192
specialistů