Často kladené dotazy

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy. Pokud jste nenašli odpověď, rádi vám poradíme. Zde nás můžete kontaktovat.

V čem se liší vaše metoda hubnutí od jiných diet?

Náš program je založen na absolutní individualitě. Jelikož každý člověk je jiný, má jiný metabolismus, podobně jako např. otisky prstů nebo DNA, je jisté, že každému vyhovuje i jiná strava. Komplexní nutriční typologie  umožní zjistit, které potraviny jsou pro váš organismus nejvhodnější, po kterých potravinách budete hubnout a cítit energii a naopak, které potraviny u vás blokují hubnutí a váš organismus zatěžují. 
Využíváme i vyšetření krve a výsledky testů každého klienta posuzuje člen Lékařské rady. Sestavujeme vám skutečně cílený, individuální výživový plán. Následně poskytujeme průběžnou péči a konzultace s našimi vyškolenými specialisty.

V čem je Komplexní nutriční typologie unikátní?

Komplexní nutriční typologie je unikátní diagnostická metoda, vyvinutá RNDr. Petrem Fořtem CSc., která kombinuje 7 hlavních nutričních směrů od tradiční indické medicíny, krevních skupin, metabolické typologie až po nejnovější lékařské objevy. Metoda dokáže zjistit, které potraviny jsou pro vás nejvhodnější, po kterých budete hubnout a cítit energii a naopak, které potraviny u vás blokují hubnutí a zatěžují váš organismus. Každému klientovi tedy specialisté sestavují skutečně cílený, individuální dietní plán.

Jak celý program probíhá?

Absolvujete diagnostiku na lékařsky certifikovaném přístroji TANITA a následně proběhne konzultace s naším specialistou, který vám navrhne nejvhodnější program podle vašeho cíle a potřeb. V dalším kroku absolvujete Komplexní nutriční typologii, na jejímž základě vám specialista sestaví individuální jídelníček. Předání vašeho jídelníčku proběhne nejpozději do 7 dnů od určení vaší typologie. Následují pravidelné konzultace, kontroly, tak abyste dosáhli stabilní váhy bez jo-jo efektu a zvýšení kondice. Více informací najdete zde.

Jak často vás budu navštěvovat?

Specialisté zpravidla doporučují konzultace v první fázi po týdnu, později podle dosahovaných výsledků a podle toho, jak je klient schopen osvojit si nové stravovací návyky, zpravidla jednou za 14 dní. Při ročních programech, přibližně od jejich druhé poloviny, stačí návštěva 1x za 3 týdny. Na četnosti konzultací se klient vždy domlouvá se svým specialistou. Obecně si klienti cení psychické podpory a vítají možnost pravidelně konzultovat dosahované výsledky.

Co všechno budu muset dodržovat?

Naši akreditovaní specialisté vám pomohou najít právě takový styl hubnutí, jehož dodržení bude jednoduché a reálné. Naším cílem není zakázat či nařídit konzumaci vhodných a nevhodných potravin, ale najít cestu, jak dosáhnout výsledku bez stresu a tudíž za přítomnosti oblíbených potravin.

Jak dlouho budu hubnout?

To je vysoce individuální. Záleží na tom, kolik kilogramů potřebujete shodit, na vašem zdravotním stavu, pohybových možnostech, lécích, které užíváte apod. První výsledky jsou na váze patrné už po prvním týdnu úpravy jídelníčku. Jedna část programu je samotné hubnutí, ale nedílnou součástí je samozřejmě i fixace váhy, která zajistí, aby nedošlo k velmi známému a častému jo-jo efektu.

Jaké mohu očekávat výsledky?

Naši klienti hubnou v průměru 2 - 3 kg měsíčně. Velmi záleží samozřejmě na vašem zdravotním stavu a pohybových aktivitách. Výsledkem absolvování programů Světa zdraví je výrazně lepší kondice a stabilní váha bez jo-jo efektu.

Co když se výsledky nedostaví a já nebudu hubnout?

Pokud taková situace nastane, je to většinou tím, že klient nedodržuje program stanovený výživovým specialistou. Výjimečně může jít o zdravotní komplikace, které brání tělu hubnout, ale s tímto také umíme pracovat. V takových případech má klient možnost vznést dotaz na Lékařskou radu Světa zdraví.

Je možné změnit specialistu, pokud s ním nebudu spokojen(a)?

Ano, v případě, že si z nějakých důvodů se specialistou „nesednete“, nebudete spokojen(a) s jeho přístupem, je možné požádat o přidělení jiného výživového specialisty.

Musím používat doplňky stravy?

Není to podmínkou. Naši klienti hubnou i bez doplňků stravy. Avšak dobře vybrané, cílené doplňky vám pomohou dosáhnout výsledky rychleji a s menší námahou.

Jaké používáte doplňky stravy?

Používáme výhradně vlastní české doplňky stravy. Tyto doplňky jsou vyvíjeny předními odborníky, výhradně na přírodní bázi a schváleny Ministerstvem zdravotnictví.

Nezpůsobují vaše doplňky závislost?

Všechny produkty jsou 100% přírodní a nevytváří žádný druh závislosti.

Kde mohu koupit produkty Svět zdraví?

Exkluzivně v pobočkách Světa zdraví nebo v e-shopu zde.

Mohu normálně jíst?

Ano, samozřejmě, budete muset mírně upravit množství. Navíc na základě Komplexní nutriční typologie zjistíme, jaká jídla zatěžují váš organismus a která naopak u vás podporují hubnutí. S námi sestaveným jídelníčkem je snadné zhubnout bez hladu a přitom se nevzdat svých oblíbených jídel.

Kolik mě to bude stát? Jaké máte ceny?

Vstupní konzultace včetně úvodní diagnostiky stojí 600 Kč. Cena programů se pohybuje od 808 Kč za měsíc. Cena je odvozena od délky programu (3, 6, 12 měsíců) a potřeb klienta. Ten se může se svým specialistou dohodnout na nejvhodnějším režimu, kolik kilogramů bude chtít zhubnout, jaké přírodní doplňky zvolí, případně další služby. Objednat se můžete zde.

Je možné přerušit program v jeho průběhu? Vrátí Svět zdraví zaplacenou částku nebo její část?

Odstoupení od programu probíhá v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami, které naleznete zde.

Proč neradíte zadarmo?

Domníváme se, že dobré věci nemohou být zadarmo. Cena, kterou platíte, je z velké části odměnou za práci výživového specialisty, který vám věnuje svůj čas, předává vám své znalosti a jedinečné know-how naší firmy dlouhodobě vyvíjené předními odborníky z oblasti výživy.

Jaké vzdělání má váš personál?

Na každé pobočce působí akreditovaný výživový poradce. Celý personál úspěšně absolvoval kurs Komplexní nutriční typologie a prochází pravidelnými semináři s předními lékaři a odborníky. Akademie Světa zdraví je vnímána odborníky jako prestižní vzdělávací instituce.

Svět zdraví v číslech

537 404
zhubnutých kilogramů
90
poraden
86
specialistů